10 metrelik teknenin ipi kopunca olanlar oldu: Batan havza 4 saat bilahare çıkarıldı

Sakarya’nın Kara su ilçesinde kıyıya sınırlı olan 10 metrelik mıntıka ipi kopunca suya battı. Batan mıntıka, 4 saat sonra vinç sebebiyle sudan çıkarıldı.

Olay, Glokom ilçesi Bakir Mahalle Sakarya Nehri’nde geceleyin saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sinan K’ye ilgilendiren 10 metre uzunluğunda kıyıya vabeste halde bulunan teknenin ipi koptu. Nehre açılan mıntıka elan belirlenemeyen sebepten hava battı. Durumun veri verilmesi konusunda bölgeye Deniz Boyu Asayiş Komutanlığı’na kapalı ekipler atıf edildi. Yapılan incelemelerin ardından havza, kısaca 4 saatlik çalışmanın peşi sıra vinç sayesinde sudan çıkartıldı. Sabahleyin bölgeye geldiklerinde teknenin battığını gören vatandaş Mahmut Zafrakoğlu, teknenin ön ve eğin tarafında olmak üzere iki delik olduğunu, bu sebeple batabileceğini aktardı.

“Mendirek natamam kaldığı sürece 5-6 bölge henüz bu şekilde zatürre”

Akşam saatlerine olayın yaşandığını anlatım fail Karasu Akarsu Ürünleri Kooperatifi Başbuğ Yardımcısı Şerafettin Kavran, “Ters hava muhalefeti cihetiyle oluşan soluğan neticesinde bölge battı. Mendireğin kalık kaldığı sürece 5-6 mıntıka daha bu şekilde batar. Geçenlerde birlikte bire bir gırgır batmıştı. Buna bizim kooperatif yerine yapabileceğimiz bir özdek namevcut. Azamet vasıtasıyla bu sorun giderilebilir. Mendirek iki kolunun üstelik çıkması, tamamlanması yiyecek” dedi. – SAKARYA

Share: