12. Arhavi Off-Road Oyunları düzenlendi

12. Arhavi Off-Road Oyunları, Artvin’da düzenlendi.

Arhavi Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü yoluyla birleştirme edilen ve Arhavi Belediyesi aracılığıyla desteklenen etkinliğe 15 kulüpten toplanmış 40 sporcu katıldı.

İlçe merkezindeki kıran kenarında planlı etkinlikle sporcular, özel düşünülmüş araçlarıyla dayanabilen etaplarını geçerek dereceye girmeye çalıştı.

Kıyasıya güzeşte yarışlarda arıza işleyen ara sıra vesait ise hisse senedi makinelerinin yardımıyla parkur dışına çekildi.

Yarış sonrası dereceye giren sporculara düzenlenen törenle ödülleri arz edildi.

Arhavi Off-Road Kulübü Başkanı Nafi Zerrin, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yarışma süresince coşkulu dakikalar yaşandı. Farklı illerden gelen yarışmacı arkadaşları geçkin dinlenme kampı alanımızda misafir ettik. Bu yarışmaya özel namına hazırlanan parkurda araçlarımız tezyifkâr haddinden fazla zorlandı.” dedi.

Pandemi zımnında iki yıl vuzuh verdikleri etkinliğin baştan yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini aktaran Solgun, “Arhavililer 12 yıldır bu yarışlara bildik. Fakat tığ pakt kendisine değme organizasyonumuzda fark yaratıyoruz. Bu yıl yarışımızı Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamına aldık. Birlik yarışçı arkadaşlara ve izlemeye mevrut halkımıza bizleri serbest bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Off-road aracında parkur turu atan Arhavi Belediye Reisi Vasfi Kurdoğlu ise “Adrenalini faziletkâr bire bir spor olduğu amacıyla konkur alanı ateşli anlara görüntü oluyor. Birçok ilden da seyirci geldi. 24 araçla sporcularımız müthiş yarıştı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tuhaf organizasyonlar halkımızın haddinden fazla hoşuna gidiyor ve bizde çok önem veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: