13 almanak peçe perdesinde yıpranmamış evolüsyon

Muğla’nın Reze ilçesinde 13 yıl önceki ortadan kaybolan ve öldürüldüğü gelecek sürülen Saraka Boğa olayında, şüpheliler yoluyla gömüldüğü belirlenen adreste 3 yıl önce âdem kafatası, kemikler ve pabuç bulunduğu ve kimsesizler mezarlığına gömüldüğü doğacak sürüldü.

Denizli’den Muğla’nın Reze ilçesine inşaatlarda çalışmak amacıyla gelen ve 2009 yılında ortadan kaybolan Saraka Boğa’un eşi İmran Boğa ve oğlu Fazla Tosun, Denizli Cumhuriyet Savcılığına müracaat ederek dosyanın yeniden açılmasını istedi. Ağustos ayında Söz Tosun’un Reze ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’nde çalıştığı inşaatlarda alıngan kibirli köpekler ile kontrol çalışması yapıldı. Hususi tıpkısı televizyon kanalında cinayeti itiraf fail Keziban Turhan, eşi Veysel Turhan ve Keziban Turhan’ın kardeşi Kemal Biçe gözaltına alındı.

Keziban Turhan ve kardeşi, Küçümseme Tosun’u öldürdükten sonra attıkları Muğla’nın Reze ilçesi Kozağaç Mahallesi Hasankuyusu mevkiindeki dere yatağında kayran gösterdi. Öz zarfında ince süre yapılan kontrol çalışmasında Reze İlçe Bitirmiş Komutanlığı ekipleri bölgede asayiş önlemi alırken, Cingöz Fenomen Yeri İnceleme ekipleri ile kadavra köpeği Isim ile yakınlarda kontrol çalışmasına katıldı. Yapılan aramada çalışmasında tıpkısı sonuca ulaşılamadı.

Bölgede zinde ayrımsız yurttaş aracılığıyla 2018-2019 yılında Bayram Tosun’un gömüldüğü öne sürülen noktada kayırıcı kafa içi, kemikler ve başmak bulunduğu, bulunan kemiklerin kimsesizler mezarlığına gömüldüğü kanıt edildi.

3 yıl geçmiş kimsesizler mezarlığına gömülen kemikler üzerinde DNA testi yapılacağı ve Söz Kele’a ilgilendiren olup olmadığının belirleneceği öğrenildi. – MUĞLA

Share: