13 bin kilometredeki 2000 mümasil ‘Şahin’e gözü kadar bakıyor

13 bin kilometredeki 2000 menent ‘Şahin’e gözü gibi bakıyor

ELAZIĞ – Elazığ’dahi galericilik yapan benzeri vatandaş, fabrikadan çıktığı kadar orijinalliğini esirgeyici 13 bin kilometredeki 2000 mümasil otomobiline gözü kabil bakıyor. Aracına derece biçmeyen vatandaş, aracını gelişigüzel sabahleyin temizliyor.

Elazığ’da cıvıl cıvıl Mürtefi Hıdır Müstakil, bire bir arkadaşının 2000 yılında aldığı ve garajında dulda ettiği 13 bin kilometredeki Delice İE menent ara bulucu satın aldı. Aldığı otomobili kilometre yazmasın diye niteleyerek gururlu ile galerisine getiren Bağımsız Milletvekili, otomobile gözü üzere bakmaya başladı. 22 yıldır trafiğe çıkartılamayan makine, fabrikadan ilk çıktığı kabilinden dururken, mütebeddil parçası olmamasıyla üstelik ilgi çekiyor. Galeride apayrı araçlarının olduğunu ancak yalnız buna ehemmiyet verdiğini aktaran Yüksek Hıdır Bağımsız Milletvekili, ” Herhangi Bir sabah temizliğini yapıyoruz. Araçta türap olmasını istemiyoruz. Fiyatta anlaşacağımız rakamlar olursa bile satacağız” dedi.

“Üstünde türap olması dahi bizi erinçsiz ediyor”

Aracın 2000 benzeri İE serisi olduğunu belirten Hür, “Araca bu zamana büyüklüğünde hiç tüp takılmamıştır. Kilometresi 13 bindedir. 2000 yılında tıpkı vatandaş bu aracı alarak garajında esirgeme etmiş. Vakit Kaybetmeden bakımları amacıyla hariç çıkarmış. Muayene zamanı geciktirmeden yaptırmış. Çok çok eskimemiş. Tığ aracı bulunduğu sınırlı garajdan gidip konfirmasyon aldık. Yağ ve akarsu bakımlarını yaptık. Şuanda aracın rastgele sıkıntısı yok. Filhakika aracımızda boya ve değişeni bulunmayan. Kilometresi 13 binde bu aracın emsali Türkiye’de yok. Galerimizde diğer araçlarımız iz olsa bile çok mehabetli değil. Ancak bu şalter saf olmalıdır. Seçme sabah geldiğimizde aracımızı temizliyoruz. Bu araca gözümüz gibi bakıyoruz. Üzerinde tıpkısı toz olması de bizi rahatsız ediyor. Böyle aynı çevirgeç insanın eline mahdut geçmez” diye niteleyerek konuştu.

Share: