29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı az genelinde coşkuyla kutlandı

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı elverişsiz genelinde coşkuyla kutlandı

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı müstehzi tıpkısı şekilde kutlandı.

Tekirdağ’de 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu yaşandı. Tekirdağ Valiliğinde gerçekleştiren bayramlaşma töreninin arkası sıra deniz boyu önünde planlı geçit resmi ile söz coşkusu doruğa bundan sonra.

Süleymanpaşa ilçesi kıran yolunda planlı tebrik kartı töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un günün meal ve önemine dayalı mesajlarının okunduğu merasim, Tekirdağ Valisi Eren Sebep, Garnizon Komutanı Tuğg. Atmaca Yenilmez, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Haysiyet Albayrak’ın tören düzeni üyeleri, leşker ve polisler ile öğrenciler ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla bitmeme etti.

Günün deme ve önemine dayalı tıpkısı müracaat gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Sebep, “Cumhuriyet Altını’i yüklenmek ve sürgit neşelendirmek bizlerin yegane görevidir. Ruhlu ve müreffeh yarınlara adam olmak adına Ululuk ve Budun adına kontak ve beraberliğimizin berenarı makro olduğunu bilincindeyiz. Bu bilinçle mücadelemizi sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik anlayışından ivaz vermeden, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık önünde süratle ilerlemektedir. Bütün şundan emniyetli olmalıdır kim, buna tek alçak bariyer olamayacak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu vesileyle ilkin Nazik Önder Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü ve canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti, demokrasi ve bağımsızlık uğruna feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümü ve Cumhuriyet Bayramınızı sunu ahbapça duygularımla kutluyorum” dedi.

Törende öğrenciler tarafından 29 Ekim temalı şiirler okundu. Ortaöğretim öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet ve Bağımsızlık konulu gösteri ve tiyatrolar ise vatandaşlar vasıtasıyla balaban beğeniyle karşılandı. Cumhuriyet Altını Bayramı cihetiyle planlı suret, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende 8. Mekanize Yaya Sancak Komutanlığı, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, Tekirdağ İl Inanma Müdürlüğü personel ve araçlarının beraberinde okulların da katıldığı geçit töreni tören düzeni üyeleri ve vatandaşlar marifetiyle dakikalarca ayakta alkışlandı.

EDİRNE – Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Edirne’dahi planlı merasim, kırıcı katılımla gerçekleştirildi. Askeri birliklerin geçişi ise büyük alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları Edirne Valiliği’nde başladı. İlk olarak Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, valilik makamında tebrikleri kabul etti. Kutlamalar, buradaki programın ardından Talaptaşa Asfaltı’ndaki Atatürk Bulvarı’nda devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda Kovid-19 salgınının üstelik etkisiyle gerçekleştirilen törenler, sonuç 2 yıldır pahal katılımla yapılıyor. Sonuç yılların sunu kalabalık katılımının olduğu görülen törende, askeri birliklerin geçişleri özden izlendi ve iri alkış topladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yıldönümü kutlamaları dolayısıyla planlı törene, 7’den 70’e haddinden fazla sayıda yurttaş paydaşlık sağladı. Bayrağını düzlük kutlamaların yapılacağı alana koştu ve Cumhuriyet Altını coşkusuna kuma oldu.

Edirne’dahi gerçekleştirilen törende Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Tugay Mehmet Cihanoğlu ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, askeri vasıta üstünde Edirnelilerin bayramını kutladı. Bando eşliğinde istinkâf etmek duruşunda bulunulmasının arkası sıra İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Vali Kırbıyık, günün meal ve önemini tamlayan enformasyon yaptı.

Halk oyunları gösteriyle bitmeme eden törende, şiir, kitabet ve foto yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Düzenlenen merasim, öğrencilerin ve askeri birliklerin geçişinin peşi sıra son buldu.

BALIKESİR – Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cumhuriyetin 99’nci yapılış yıl dönümü, Hüsnü Uğural Stadı’nı dolduran binlerce Ayvalıklı aracılığıyla balaban tıpkısı coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçede cadde ve sokaklar ay-örtüsüz sembol ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

28 Teşrinievvel haset Cumhuriyet Altını’e Ulam yürüyüşüyle başlayan etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Hekyel’neçelenk koyma töreniyle devam etti. Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları dahilinde Hüsnü Uğural Stadyumu’nda planlı törenle galeyan doruğa ulaştı. Ayvalık Belediyesi, kenti boydan boya sabık Atatürk Caddesi, Talatpaşa Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı iri küçümseme üzere hazırladı. Ayvalık Belediyesi seyyar bandosu dolaşma boyu mahalleleri dolaşarak marşlar çaldı.

Ayvalık Belediye Reisi Mutlu Sevinçli Olmuş yayınladığı mesajda; “Cumhuriyetimizin 99. sene dönümünü önce günkü kabil benzeri coşkuyla, tıpkısı heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyeti laiklik ve demokrasinin ışığında geleceğe almak için on paralık durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 99. yılı hümayun olsun. İyi ki varsın Cumhuriyet” dedi.

Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleştirilen törende Ayvalık Kaymakamı Hasan Kumarhane, Ayvalık Kaymakamı Hasan Zeki, Ayvalık Şehremini Sevinçli Reşit, Garnizon Komutanı Personel Miralay Mustafa Bulut, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Furkan Demirbaş’ın birlikte gaziler, kaymakamlık protokolü ve canlı tıpkısı yurttaş topluluğu amade bulundu.

Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu sokaklardan meydanlara, salonlardan stadyumlara kadar, ilçenin gelişigüzel noktasında doyasıya yaşandı.

Ayvalık’ta Cumhuriyet Bayramı törenleri; akşam ezanı saatlerinde askı alayı ve gelenekselleşen Kırsal Mahalleler beyninde Cumhuriyet Kupası final maçı ve yürek töreniyle kutlamalar sonuç bulacak.

MALATYA – Cumhuriyetin ilanının 99. yıl dönümü Malatya’dahi galeyan ile kutlandı.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü etkinlikleri çerçevesinde önceki yerine Ilbay Hulusi Delicesine, valilik makamında tebrikleri akseptans etti. Daha sonra 15 Temmuz Ulus Meydanı uğrunda Ilbay Hulusi Delice, Garnizon Komutanı Korgeneral Tuncay Altuğ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, askeri araçtan alanda bulunanları selamladı. Törende tırsmak duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan, Malatya Valisi Hulusi Atmaca, ” Cumhuriyetimiz imdi yüzyıllık aynı çınar oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü gözyaşı gününü kutlamaya elden tıpkı sene kaldı. Sonuç iki yüzyılda mağribî egemen güçler adeta bin almanak bire bir hesabın intikamını alırcasına devletimizi dört koldan saldırılarla yıpratmışlardı. Cepheden cepheye koşan Türk milleti hem kayırıcı kaynağı hem birlikte iktisaden bitme noktasına gelmişti. Bir Numara dünya harbinin böylece bize iki seçenek bırakıldı. ya bizi biz özne bağımsızlığımızı camız ve himayeye tecezzi edecektik evet da vahşi bir kıyım ile yok edilecektik. Türk milleti, ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ dedi. Bu azim ve stabilizasyon bize bugün yaşadığımız parçalanmamış bağımsız Türkiye’yi bırakıt bıraktı. Cumhuriyeti kuran neslin ulus ve ülke sevgisini fedakarlığını tanımlamak mümkün değil. Türk milletinin beher ferdi bu gelgel ile yaşamalıdır. Aradan güzeşte 99 yılda atlattığımız onca badireye rağmen başladığımız noktaya göre zaman geldiğimiz seviye ile atamıza iştiyak rahatlığıyla seslenebiliriz. Atam, emanetin tehlikesiz ellerde, açtığın yolda, kurduğun ülküde, gösterdiğin amaçta on paralık sürekli revan evlatların zaman Türkiye’yi 800 bilyon doları aşan milli geliri, 225 bilyon doları aşan ihracatı ile dünyanın evvel 20 ekonomisi içine çıkardı. Bugün domestik insansız albeni araçlarımız, evcil milli helikopterlerimiz göklerde süzülüyor. Hedefimiz anlaşılan. Türkiye’yi dünyanın sunma ümranlı evvel 10 ekonomisinden biri haline getireceğiz” dedi.

Yapılan konuşmanın arkası sıra tören, öğrencilerin türkü okuması ve resmigeçidin yapılmasıyla sona erdi.

Törene, Ulusçu Akım PartisiMalatya Mebus Mehmet Oran Fendoğlu, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Deveci, İl Inanma Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Güllabi Komutanı Kıdemli Albay Ercan Değerli, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli, Malatya Baro Başkanı Av. Haysiyet Demez, Milli Terbiye Müdürü Hatice Özdemir, öğrenciler ile çokça sayıda vatandaş katıldı.

SAMSUN – Samsun’dahi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıldönümünde ateşli bir tören düzenlendi. Törende mütekellim Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Görgüsüz, “Rum’daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın sunma balaban 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen ivaz vermeyeceğiz” dedi.

İlkadım ilçesinde mevcut Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda gerçekleşen tören, korku duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı benzeri enformasyon gerçekleştirdi. Vali Görgüsüz konuşmasında, “600 yıllık benzeri cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Eksiksizlik’in veciz bire bir şekilde rapor ettiği ‘muasır medeniyetler seviyesinin konusunda çıkarma’ mücadelesini evvel günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz. Zaman dahi 2023, 2053 ve 2071 vizyonu hedefine odaklanarak, eskimemiş ve elan iri başarılar üzere kendimizi hazırlamalıyız. Küçük Asya’daki bin almanak varlığımızı, ülkemizi dünyanın yeryüzü büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden katiyen ödünleme vermeyeceğiz. Devletimizin eksiksiz kurumlarıyla ve milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda sakıncasız adımlarla ilerleyeceğiz. Bu eren ulus ülkemizi, Türkiye’nin geleceğini, Kamer-Sarih Bayrağı namertlere çiğnetmeyecek. Bu mehabetli Türk Milleti bin yıl önceki Malazgirt’te hangi inançla ve kararlılıkla Anadolu’nun kapılarını bizlere açmışsa, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs Sulh Harekatı’nda ve 15 Orak Ayı’de üstelik ayrımsız mücadeleyi yaptı. Tamlık halkımız bilmektedir ki, bunlar mazi ASALA, zaman FETÖ, PKK ve DAEŞ adına karşımıza dikilmektedir. Bugün birliğimizi, kardeşliğimizi istemeyen üzücü güçler, kötü senaryolarından, çepel oyunlarından köylü durmayacaklar ve isimleri fark etmek aracılığıyla karşımıza geleceklerdir. Çünkü bunlar 100 sene geçmiş emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır” diye konuştu.

“Kendimizi esermek mecburiyetindeyiz”

Konuşmasında gençlere seslenen Ilbay Görgüsüz, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamaya 1 yılımız kaldı. Öncelikle temas ve beraberliğimizi eğin düzeye çıkartacağız. Beraberlik bağlarımızı güçlendireceğiz. Birbirimize imdi bağıntı ve hoşgörüyle yaklaşacağız. Böylesine mefret bir tarihe, köklü bir geçmişe, kadim ayrımsız medeniyete ehil olan bu soylu millete müstahak olacak şekilde kendimizi semirtmek mecburiyetindeyiz. Namus, hak, demokratlık, koca hakları gibi evrensel değerleri kendimize unsur edinmeliyiz. 2023 hedeflerini realizasyon hedefinde Samsun’umuzun katkısını en son düzeye çıkarmak amacıyla azami mücahede göstermeliyiz” şeklinde konuştu.

Gösteriler yapıldı

Vali Görgüsüz’nın konuşmasının ardından lise öğrencileri ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Ofis Başkanı Ahmet Diril şiir okudu. Okunan şiirlerin ardından umum oyunu ve Kafkas oyunu gösterileri yapıldı. Samsun Kumluk Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Topluluk Komutanlığı Bandosu, Samsun protokolüne ve vatandaşlara mini benzeri konser verdi. Tören, bandonun çaldığı marşla geçit töreniyle son buldu.

Törene ayrıca Samsun Büyükşehir Şehremini Mustafa Demir, Kıyı Düzenlilik Karadeniz Toprak Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, İl Kurnaz Komutanı Kıdemli Miralay Ömer Ersever, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetince Ünal, kaymakamlar, uray başkanları, devlet müdürleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

MUŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Cumhuriyet Altını’in basit kazanılmadığını belirterek, “Bugün şayet bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin değme adına şen bir şekilde seyahat edebiliyorsak, artık çıktı milli arabamızla seyahat edeceksek bunların hepsi Cumhuriyet Altını sayesindedir” dedi.

Muş’ta 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yapı yıl dönümü kutlamaları, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün tebrikleri valilikteki kabulü ile başladı. Tebrikat töreninin arkası sıra Site Stadyumunda düzenlenen kutlamalar gocunmak duruşunda bulunulması ve arkası sıra İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sürdürüldü. Burada konuşan Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, 100. yıla basamak bastıklarını ve 99 yılın geride kaldığını söyledi. 2023’te ayrımsız asrı devireceklerini kaydeden Ilbay Gündüzöz, “100. yılı inşallah daha nazik coşkuyla kutlayacağız. 99 sene boş geçmedi. Savaşlardan isabet, işgale uğramış bir ülkeden zaman itibariyle bundan sonra Dünyada hezel ettirilen, gelişigüzel alanda birinci sıraya koşturan şişman bir ülkeyiz. Atatürk’ümüzün bahsettiği ‘Cumhuriyetin eserleriyle Dünyada adalet ettiği yeri alacaktır’ ifadesi haddizatında Muş ölçeğinde da kendini gösteriyor” dedi.

“Bugün itibariyle Türkiye’nin önceki domestik ve milli arabası dahi sıra üretim bandından inecek”

Zaman itibariyle Türkiye’nin ilk yerel ve milli arabasının paradigma üretim bandından ineceğini tamlayan Ilbay Gündüzöz, “İşte aslında Atatürk’ün kasıt gösterdiği ve bize vasiyetname ettiği hususlar tek yegâne adına geliyor. Cumhuriyeti sakinleşmek, Atatürk’ü yumuşamak aslında Cumhuriyetin eseriyle yaşamasını sağlamaktır. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür, bize düşenleri yapıyoruz, yapacağız. İnşallah ati nesiller dahi, siz sevgili gençler üstelik daha ilerilere bu memleketi götüreceksiniz. Uzayda de Türkiye var. Belki Marsa kıç basan, ruz sisteminin dışına sâdır Türk insanları bile buradaki gençlerden bazıları olacak zira vizyonumuz nazik, hedeflerimiz haddinden fazla erdemli. Bu gençliğe güveniyoruz. Bu memleketin içeriden, dışarıdan kip haddinden fazla düşmanı türlü çünkü meyveli ağaç taşlanır. Bu kadar kadim bir geçmişi olan, bu kadar büyük ayrımsız milletin düşmanının de olması, dostunun birlikte olması alışılagelen. Muhteşem olan bizim kontak ve beraberliğimizi kayırma etmemiz” dedi.

“Cumhuriyet macerasız kazanılmadı”

Cumhuriyetin basit kazanılmadığını vurgulayan Ilbay Gündüzöz, “Bugün eğer bu ülkede okulumuza gidiyorsak, camilerimizde ezanlarımız okunuyorsa ve ülkemizin değme hesabına şen bire bir şekilde seyahat edebiliyorsak, bundan sonra artık milli arabamızla gezi edeceksek bunların bütünü Cumhuriyet sayesindedir. Onun üzere okuyalım, tarihimizi bilelim, kendimize, ailemize ve memleketimize erbap çıkalım. Bu his ve düşüncelerle Cumhuriyet Altını Bayramımızı tebrik ediyorum. Şehir için fedai duygusal eylemiş hep şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş bilcümle kahramanlarımızı yağmur ve şükranla anıyorum. Ilkin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun cebe arkadaşları kendisine hepsine yağmur diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmanın arkası sıra öğrenciler aracılığıyla hazırlanan eylem, koşuk ve ahali oyunları sergilendi. Yarışmalarda basamak alan öğrenciler, hediyelerini Ilbay Gündüzöz ve protokol üyelerinden doğrulama aldı. Merasim, Vali Gündüzöz ve protokolün Cumhuriyet Altını yürüyüşüne katılanları selamlaması ile sona erdi. Törene, İl Garnizon Komutanı Miralay Serhat Ulucan, Belediye Başkan Vekili Münevver Özaslan, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz, İl Uyanık Komutanı Albay Mehmet Son Teşrin Ermiş, İl Güven Müdürü Engin Kaloğlu, siyasi parti temsilcileri, amme hava amirleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Törenin ardından Muş Müzesine geçen Ilbay Gündüzöz ve protokol üyeleri, Muş Fotoğraf Sanatı Derneği vasıtasıyla oluşturulan ‘Atatürk Fotoğrafları Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Ilbay Gündüzöz ve beraberindekiler, sergide vadi alan Atatürk fotoğraflarını inceledi.

BİLECİK – Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlanırken, merasim böylece bitirmiş komandoları, gaziler ve öğrenciler yürüyüşü, amme gelgel ile kuruluşlarının araçlarının geçişi balaban beğeni topladı.

Bilecik’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Şehremaneti Başbuğ Vekili Melek Cıda Subaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Olgun, Güllabi Yetişek Komutanı Tuğgeneral Gaye Ertekin, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bacaksız, ilbay yardımcıları, daire müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

“Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek tamlık zorlukların üstesinden gelmiştir”

Günün valör ve öneminin anlatan tıpkısı müşavere eden Ilbay Kızılkaya, “Küçük Asya halkının yüreğinde yanan bağımsızlık tutkusu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışı özgürlük ateşinin fitilini yakarak kül yurtta umudun baştan filizlenmesine sağlamıştır. Küçük Asya’nun değme yerinde üst bulan uğraş ruhu Türk halkının fedakarlığı ve azmiyle birleşerek umum zorlukların üstesinden gelmiştir. Bu kahramanlık destanıyla tarihte eşi benzerine rastlanmayan tıpkısı galibiyet kazanılmıştır. Bu misilsiz zaferin Depar noktası Türk milletinin bağımsızlık imtihanı olan İstiklal Haklı, Finiş noktası Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Gailesiz Cumhuriyetin kurucuları olan atalarımız, bağımsızlık mücadelesi ve milli buyruk anlayışının sunu balaban eseri namına Cumhuriyeti bizlere miras yerine bırakmışlardır. Bizler bu mirası dinamik tıpkısı şekilde korumalıyız. Bu emaneti bizden sonradan ati nesillere egemenliğimizin yer işlek ifadesi adına ve yücelterek aktarmalıyız” dedi.

Konuşmanın arkası sıra Cumhuriyet Altını Koşu’sunu mütemmim öğrenciler Vali Kızılkaya’a, Türk bayrağını teslim etti. Ilbay Kızılkaya’da Türk bayrağını öperek doğrulama aldı.

Tören, günün fehva ve önemini anlatan şiirlerin okunması, umum oyunu gösterileri, liseli öğrencilerin yapmış olduğu kortej korosu, çalgı hocalarından saz dinletisi, öğrencilerin karate gösterisi ve 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı zımnında yapılan yarışmalarda merhale girenlerin ödüllerinin verilmesiyle bitmeme etti.

Merasim böylelikle Bilecik Cingöz Umumi Komutanlığı Merasim Bölüğünün gösterisi, gaziler ile öğrencilerin yürüyüşü, amme kurum ile kuruluşlarının araçlarının geçişi nazik zevk topladı. 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması saat 19.00’üstelik askı alayı ile saat 19.30’da Cumhuriyet Altını meydanında yapılacak olan Çokluk Belevi konseri ile sona erecek.

Share: