32 derslikli iki lise binasının temeli atıldı

Yardımcı’ın Banaz ilçesinde depreme zayıf olduğu gerekçesiyle yıkılan iki okulun yeni binalarının esas atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma töreninde konuşan Çeltek Valisi Turan Ergün, Martir Tuncay Durmuş Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesi ile Şehit Necati Yürekten Anadolu Lisesi binalarına depreme narin olmasından muhit yıkım kararı verildiğini anımsattı.

Bu iki ortaöğretim binasını aceleten eğitimin hizmetine arz etmek istediklerini bildiren Ergün, “Bu iki yatırımın tahminî yatırım değeri 100 milyon liraya mail. Bu liselerden Şehit Necati Içten Anadolu Lisesi inşallah tıpkısı dahaki yıl eylül ayında yani eğitim tedrisat yılı başladığında, Şehit Tuncay Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi’ni ise kısaca ondan 2-2,5 ay sonradan, önümüzdeki yılın ikinci döneminde eğitime açacağız.” dedi

Ergün, Şehit Tuncay Durmuş Mesleksel ve Maharet Rum Lisesi’ne bire bir zamanda 2 atölye binasının birlikte düz yazı edileceğini sözlerine ilaveten, yatırımların hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

DÜRÜST Tümen Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş’in beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’in birlikte müşavere yaptığı törende on altışar derslikli okulların temelleri atıldı.

Törene Şehremini Mehmet Kıvılcım, Banaz Kaymakamı Musa Aydemir, Banaz Belediye Reisi Zafer Arpacı, İl Kurnaz Komutanı Mümessil Albay Gönüllü Semirtilmiş ve İl Güven Müdürü Sevinçli Gezer üstelik katıldı.

Share: