6’lı masa üyesi umumi başkandan çok kesin namzetlik açıklaması

Demokrat Öğür (DP) Umumi Başkanı Gültekin Tevazulu, toplumsal iletişim araçları hesabında gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu.

Henüz ilk “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yunak bakarım. Bu masanın oluşumunda heybetli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal yerine de isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde zaruri desteği veririz” ifadeleriyle Kılıçdaroğlu’nun adaylığına yeşil çerağ yakan Uysal, 2023 seçimlerinde altılı ganyan masanın belirleyeceği adayla ilişkin dikkat çeken tıpkısı izah yaptı. Tevazulu, “Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz.” ifadelerini kullanırken bu yorum akıllara Kılıçdaroğlu’nu getirdi.

Tevazulu, açıklamalarında şunları söyledi:

“Tığ, baştan uçlara kaçık siyasetin merkeze geleceğiniz düşünüyoruz. ‘Ötekisi olmayan’ aynı siyasi geleneğiz. Türkiye’dahi yetersizlik, maatteessüf sürekli ağıl geliyor. Devletin büyüklüğü, etkinliği ile denktir. Binaların büyüklüğü ile değil. İnsanların öz alın terinin karşılığını alabildiği tıpkı iklimi rekzetmek gerekiyor.

“ADAYIN ‘ALTILI MASA’ İÇİNDEN ÇIKMASI GEREKTİĞİ KANAATİNDEYİZ”

Hemen düşün birlikteliği yapmak yetmez, empati birlikte gerekir. Adayın ‘Altılı Masa’ içinden çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Yöntemsizlik, MGK eliyle ülkemizin güvenliğini yıldırma fail bir numara umde adına tanınmalı. Birliğimizin ve beraberliğimizin temeli, fiyat yurttaşlık hukukudur.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN TEK HEDEFİ VAR”

Topluluk İttifakı’nın biricik benzeri hedefi var; Sayın Erdoğan ve mail çevresinin iktidarını bitmeme yol açmak. Biz, ahbap-çavuş ilişkileri ile siyasetimizi belirlemeyiz. Yolunuz Beştepe’ye çıkıyorsa navigasyon kullanmanız kâfi. Bu kere, Demokrat Parti’nin üzerinden geçmez.

“KAYIT DIŞINA ÇIKMIŞ BİR DEVLET MEKANİZMASI VAR”

Kayıt dışına kullanılmış bir mehabet mekanizması var. Yer basiti, Sağlık Fonu aldı altında hangi kime satıldı, kime verildi; bu konuda zinde bilgiye erbap değiliz. Bozma reşit tıpkısı heybet yapısı var. ‘Kuvvetlerin uyumu’ diye bire bir sevimli rastgele şeyi arama ediyor; yürütmeyi da yasamayı da yargıyı bile…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ADAYLIĞINA SICAK BAKARIM” DEMİŞTİ

Uysal, daha önceki CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına elbet baktığıyla ilişkin benzeri soruya, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ısıdam bakarım. Bu masanın oluşumunda eke katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu saf yerine birlikte isterse hakkıdır. Bu manada bizlerde lüzumlu desteği veririz” yanıtını vermişti.

6’lı masa 5’inci el toplandı! Liderlerden izah

 

İmamoğlu: Cumhurbaşkanlığı adaylığı gündemimde namevcut

 

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

 

Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması

 

Share: