7 bin nüsha bala sazan suyla buluştu

7 bin skor bala sazan suyla buluştu

BURSA – Tarım ve Orman Bakanlığı projesi kapsamında Bursa’nın İnegöl ilçesinde 2 göle 7 bin skor çocuk sazan balığı salındı.

İnegöl Kaymakamı Muazzez Arslan ve İlçe Tarım Müdürü İbrahim Ekren ile birlikte Yeniceköy Göletine çocuk balık salımı yapıldı.

Salımın ardından açıklama işleyen Kaymakam Eren Arslan, “Şuanda Yenice göletindeyiz. İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünden, bakanlığımızın projesi doğrultusunda temin etmiş olduğumuz yavru balıkları Yenice göletine arkadaşlarımızla birlikte bıraktık. İnşallah burada büyüyerek saf dengenin içerisinde hem natürel yük açısından hem birlikte mektep çocuğu avcılarımız içre fırıldak balıkçılığı için benzeri yassı oluşturmuş olacağız. Kurşunlu’de 3 bin, Yenice’dahi dahi 4 bin yavru sazan balığını gölete bıraktık. İnşallah bunlar büyüdüklerinde dediğim kadar hem doğal mekân açısından hem dahi acemi balıkçılılar için, sportif okus pokus balıkçılığı üzere benzeri müstevi oluşacak. Ben burada etkinliğimize katılan toplum örgütü yöneticilerimize, say arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. İnsanlarımızda de takkadak buradaki gölete değil, doğaya, çevreye eş çıkmalarını, koruyup kollayarak istimal dengesini gözetmelerini istek ediyorum. İçinde bulunduğumuz müstevi bilcümle dünyanın abuhava değişikliğini konuştuğu, hayatın, yaşamın hep canlılar üzere, bağımlı kim insanlar amacıyla giderek zorlaştığı, gözdağı altında olduğu aynı dönemde olduğumuzu unutmayalım. Suyumuzu tasarruflu kullanalım. Çevreyle olan bilcümle iletişim ve ilişkimizde çevreyi havari mantıkla hareket edelim. Ego bu duyarlılığı gösteren herkese birlikte teşekkür ediyorum” dedi.Share: