83 yaşındaki depremzede kadının pasaport talebi adına getirildi

83 yaşındaki depremzede kadının pasaport talebi yerine getirildi

KAHRAMANMARAŞ – Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde deprem dolayısıyla evi hasar gören 83 yaşındaki Elif Tunç’un ancak dışına çıkabilmesi amacıyla temenni ettiği pasaport başvurusunu, Muş’tan getirilen “turist araç terminali adreste insan hizmeti”yle yerine getirtti.

İçişleri Bakanlığınca Nurhak koordinatörü namına görevlendirilen Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, otağ kentlerde arızi yerine barınan depremzede ailelerin beraberinde, ayak ziyaretleri de yapmaya devam ediyor. İlçeye bağlı Seyitaliler Mahallesi’ndeki Elif ve Hüseyin Göksu çiftini konuşma eden Ilbay Gündüzöz, Elif Tunç’un Almanya’daki çocuklarının yanına yerleşmesi üzere pasaport çıkarılması talebine duyarsız kalmadı. Ailenin talebinin alınması üstüne Muş İl Zat ve Yurttaşlık İşleri Müdürlüğünden seyyah anahtar terminali adreste kişi hizmeti istenildi. İlçeye gelen Isim Müdürlüğü ekipleri, Ilbay Yardımcısı Mustafa Ayvat eşliğinde aileyi mülakat ederek, Elif Tunç’un pasaport ve etiket müracaatını aldı.

Verilen hizmetten yağlık yetkililere teşekkür eden Elif Tunç’un kızı Elif Göksu, “Kardeşlerim sınırlı dışında yaşıyor. Annemi geri bırakmak için Valimize başvurduk. O bile Allah razı olsun, pasaport için bütün işlemlerini bugün yaptılar” dedi.

Hüseyin Göksu ise Ilbay’nin çadırlarını ziyarete geldiğini hatırlatarak, “Tığ üstelik kendisinden kayınvalidemin dar dışına gitmesi amacıyla pasaport talebinde bulunduk. O da esen olsun talimat verdi ve Ilbay Yardımcısı Mustafa Ayvat ve Muş Insan ve Yurttaşlık Müdürü Veysel Lüle Taşı geldiler, işlemleri bilcümle adına yaptılar. Sunma güdük zamanda üstelik pasaportumuzu vereceklerini söylüyorlar. Hepsine teşekkür ediyoruz. Kayınvalidemi elverişsiz dışına gönderdikten sonradan eşim ve oğlumla bu arada otağ kente geçeceğiz. Geçici olarak orada barınacağız” diye niteleyerek konuştu.

Share: