Abdurrahman Uzun’un 9 Ilkgüz hakkındaki sözleri reaksiyon çekti

Karadeniz’bile doğal gaz bulunduğu gün “Açın kombileri! Yaz kocaoğlan da olsa havalar hamam de olma sonunu kadar açın kombileri. Bundan Sonra gaz patronuyuz” sözleriyle görüngü olan Abdurrahman Mufassal, bu kat da 9 Ilkgüz İzmir’in kurtuluş gününü kasıt aldığı sözleri toplumsal medyada gündeme geldi.

“BİRİLERİ FARKLI BİR MİLAT OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

9 Ilkgüz’ün yerli namına kutlanması gerektiğini belirten Ayrıntılı, “9 Eylül’dahi İzmir’in kurtuluşu genelde İzmirliler amacıyla hani domestik anlamda kutlanacak bir programdır. İşte Trabzon’un kurtuluşu, Artvin’in kurtuluşu günlerinde böyle lokal kutlamalar yapılır. Amma İzmir’in kurtuluşuyla ilişik birileri ayrımlı bire bir milat oluşturmaya çalışıyor”dedi.

“9 EYLÜL NİYE KONYALI İÇİN ÖNEMLİ OLSUN”

Sözlerini sürdüren Etraflı, “Ben İzmirli değilim, İzmir’in kurtuluşu sebep benim bu kadar gündemime oturuyor. 29 Teşrinievvel olsa dersin ki ‘Bu Cumhuriyetin ilanıdır.’ Bunu yekun anlamda 81 ili ve yurtdışında da olsa bilcümle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilişkin eden benzeri konudur. 19 Mayıs olsa, 23 Nisan olsa, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı olsa… Bunların kâffesi bu milletin yekun yerine birlikte tıpkısı valör yüklediği tarihlerdir. 9 Eylül niçin bire bir Konyalı amacıyla muhteşem olsun. 29 Ilk Teşrin elimizden imdi, 30 Ağustos bile elimizden daha çok. Hani istediğiniz manevraları yapamıyorsunuz. Bu kere k..çlarından kullanılmamış tıpkısı kurtuluş günü tarihi oluşturmaya çalışıyorlar” dedi.

İşte sosyal medyadan ara sıra tepkiler:Share: