Adana haberi! Akşener ve İmamoğlu Mustafa Aktif namına yapılan okulun açılışını gerçekleştirdi

Akşener ve İmamoğlu Mustafa Deli Dolu yerine yapılan okulun açılışını gerçekleştirdi

GÜMÜŞHANE – İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu Güneş Tacı virüs dolayısıyla hayatını kaybeden İSTAÇ bozuk Umumi Müdürü Mustafa Etkili adına Gümüşhane’de İBB vasıtasıyla yaptırılan Olgun ve Görüşme Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken 26 Eylül 2020’de yakalandığı Covid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden Mustafa Etkili’nın adının yaşatılması amacıyla İBB yoluyla yaptırılan Mustafa Hareketli Marifet ve Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

İBB yoluyla Hasanbey Mahallesi’nde eski yıllarda kız çocuk yuvası, Marifet Lisesi ve Turizm Lisesi olarak kullanıldıktan bilahare yadımlama kararı verilen binanın adına yapılan, Gümüşhane tarihi evleri mimarisi müracaat alınarak projelendirilen ve toplam 2 bin 340 metrekare düzlük üstüne içerisinde 5 dershane, 11 atölye, sosyal alan, konferans salonu ve gözlemevi ile 4 kıvrım adına mensur edilen Mustafa Etkin Veri ve Tekellüm Merkezi’nin açılışına İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

Gümüşhaneli vatandaşların çetin sargı gösterdiği açılışta Mustafa Deli Dolu’nın oğlu Emre Faal, Gümüşhane Belediye Reisi Ercan Çimen, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu’nun konuşmalarının peşi sıra kurdele kesilerek Mustafa Etkin Olgun ve Görüşme Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Davetliler okulu gezerek yetkililerden bilgelik aldı.

Share: