Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de Gaziler Haset kutlandı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’de, 19 Ilkgüz Gaziler Günü zımnında merasim düzenlendi.

Adana Atatürk Parkı’ndaki törende Ilbay Süleyman Elban, 6. Kolordu ve Yan Yana Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Sancak Nihat Ergün, Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Adana Şube Başkanı Ateşli Adaber, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Yazıhane Başkanı Adaber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşlarına minnetle andığını belirterek, “19 Eylül Gaziler Haset, bedeli canla ve kanla ödenmiş bu toprakların vatan olması ve devletimizin bekası uğrunda canlarını adayanların çekicilik ve şerefle hatırlandığı anıldığı gündür.” dedi.

Törene İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Bitirmiş Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Mersin Ağacı

Mersin Ağacı’da da 19 Ilkgüz Gaziler Haset zımnında Cumhuriyet Altını Alanı’nda merasim düzenlendi.

Vali Ali Hamza Pehlivan, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Nahiye ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Boşluk, Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sazak Şubesi Başbuğ Yardımcısı Kemal Gülbeyaz’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu programda, imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Periferi Asayiş Akdeniz Nahiye Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, İl Uyanık Komutanı Liva Soylu Çarıkcıoğlu, İl Güven Müdürü Mehmet Arslan, politik partilerin ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler üstelik törende yer aldı.

Hatay

Hatay Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki programda, Vali Rahmi Doğan, Garnizon Başkan Vekili Piyon Miralay Tarık Güç ve Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Serdengeçti Yücedal, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın arkası sıra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Yazıhane Başkanı Mehmet Ramiz Bakır enformasyon yaptı.

Vali Doğan, törenin ardından gaziler ve yakınlarıyla dostane etti.

Osmaniye

Osmaniye’deki tören Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Anıt haysiyet defterini imzalayan Vali Erdinç Yılmayan, “Yiğit gazilerimiz, biliyoruz ki omuzunuzda gururla taşıdığınız majör madalyalar, şu zaman basmakta olduğumuz bu toprak, her bir karışı uğruna verdiğiniz kahramanlığın sembolleridir.” ifadesini kullandı.

Törene Belediye Başkanı Haysiyet Yağız, YANLIŞSIZ Tümen Osmaniye Mebus Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Miralay Melik Büyükbaş, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: