Adana’daki kıya ve yaralamayla ait 9 sanığa dava açıldı

Adana’üstelik pompalı tüfekle 1 kişinin öldürülmesi ve 4 kişinin yaralanmasıyla ilişkin 4’ü vakfedilmiş 9 sanık karşı müebbet ve 6’şar yıla büyüklüğünde mahpushane cezası talebiyle sav açıldı.

Merkez Yüreğir ilçesinde 1 Mayıs’ta Mehmet K’nin (27) öldürüldüğü, S.Y, M.Y, G.Y. ve T.K’nin yaralandığı silahlı saldırıya ilgilendiren 4 Mayıs’ta tutuklanan A.A, K.P, O.P. ve S.Y. ile tutuklanmadan T.H, M.Ç, M.A, M.B. ve D.K. karşı düzenlenen anket tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 8. Vahim Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Mehmet K. ile akrabaları S.Y, M.Y, G.Y. ve T.K’nin 19 Mayıs Mahallesi’ndeki ikametlerinde bulunduğu tam, buradan motosikletiyle geçen sanık A.A. ile ağız dalaşı yaşadıkları belirtildi.

Sanık A.A’nın, bire bir müddet sonra arkadaşları olan diğer 8 can ile öldürülen Mehmet K’nin evine motosikletleriyle her an pompalı tüfekle dokunaklı ettiği, görüngü sırasında alçak yaralanan Mehmet K’nin kaldırıldığı hastanede öldüğü, S.Y, M.Y, G.Y. ve T.K’nin ise yaralandığı olayla ait, 8 sanığın de A.A’ya yardım ettikleri iddianamede anlatıldı.

İddianamede, sanıkların düşünüm ve eylem birliği süresince debi ettikleri dahi dikkate alınarak “düşünülerek kanlı” suçundan müebbet, “bilerek yaralama” ve “ruhsatsız ateşin silahlarla mermileri satın alma veya taşıma yahut bulundurma” suçlarından da 6’şar yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

Suçlamaları akseptans etmeyen sanıkların yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Share: