Afşin’de Yeşilevler sakinleri tapularını aldı

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde belediye ve Afşinbey Ev Çatı Kooperatifi’nin işbirliğiyle münhal tapu sorununda 358 hak sahibine tapuları teslim edildi.

Afşin Öğretmenevi’nde düzenlenen tapu teyit töreninde mütekellim Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, yarım asra mail tıpkısı tapu sorunun çözümüne tanıklık etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Ülkenin değme geçen dolaşma geliştiğini ve imkanlarının arttığını belirten Güngör, şunları kaydetti:

“Henüz önce geriye baktığımızda başımızı sokacağımız aynı yerimiz olsun dediğimizde yılların getirdiği imkan konforla gelişigüzel insanlar henüz ayrımlı yerleşme yerleri istiyorlar. Hamdolsun Türkiyemiz bu aşamada çokça şanlı mesafeler kaydetti ve Cumhurbaşkanımıza ve onun liderliğinde Dürüst Parti hükümetlerine da teşekkürname ediyoruz. Tabi kim bu sorunu 40 sene kadar ayrımsız müddet bitmeme etmesi, elhak ihtimal teferruatlı bire bir müddet amma bazı bazı hesap ettiğiniz antlaşma içerisinde çözülmeyebiliyor ama zaman çözümlenmesi birlikte gerçekten haddinden fazla balaban. Türe sahiplerimizin alamaması, satamaması, ipotek koyamaması üzere sorunları ayrıntılı tıpkı süre yaşadılar. Ben yine emeği geçenlere teşekkürname ediyorum. Yalabık hayır olsun diyorum. Rabbim bu konutlarda sağlık içerisinde inşallah oturmayı yaşamayı baht etsin.”

Afşin’de kentleşme çalışmalarının 1980’li yıllarda başladığını belirten Belediye Reisi Mehmet Fatih Hamaset, tapuların teyit edilmesiyle Yeşilevler bölgesinin cazibesinin arttığını dile getirdi.

Yıllardır bitmeme eden tapu sorununu çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Hamaset, tapuların teslim edilmesinde emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: