Ağababa Bulut’u, kadavra arama köpeği ‘Sade’ bile bulamadı

ERZURUM’da, kazada Oltu Çayı’na sakıt otomobilinde eşi Bayram Keder (54) ile kızı 4 aylık hamile Büşra Tosun (26) yaşamını yitiren, kendisi ise kaybolan Fevzi Bulut’u (62), bu nöbet jandarmanın kadavra taharri köpeği ‘Sade’ aradı. Ancak 2 ahit süren çalışmalarda temas ize rastlanmadı.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü haset Peki ilçesine sınırlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e revan Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı araba ile cebin yönden gelen Fevzi Endişe’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba, kelle kafaya çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 miftah, kez kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden öz imkanlarıyla kurtulup, kıyıya sâdır Özkan Layemut ile eşi Müberra Layemut, Oltu Heybet Hastanesi’ne kaldırıldı. Başka araçtaki Fevzi Bulut, eşi Alay Endişe (54) ve kızları 4 aylık gebe lavta Büşra Tosun’u icat etmek üzere Oltu Çayı’nda düzentileme başlatıldı. Ekipler, Bayram Endişe ile Büşra Kele’un (26) donmuş bedenine ulaştı. 2 yavru babası Fevzi Bulut ise bulunamadı.

BU DEFA KÖPEK ‘SADE’ ARADI Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda işyar 7 kişilik MÜTEYAKKIZ ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Bulut’u temin etmek üzere 120 ahit gece gündüz çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde süren icraat, 120’nci günde sonlandırıldı. Fakat Oltu Çayı’nda suyun azalması ile birlikte ekipler, baştan çalışma başlattı. Ekipler, 2 bölüm boyunca jandarmanın kadavra taharri köpeği ‘Sade’ ile taharri yaptı. Bilcümle çabalara karşın Keder bulunamadı.’HİÇBİR İZE RASTLANMADI’

Bölgede çalışmaları izleme fail Tamam Şehremini Sıddık Demircan, “28 April akşamı ilçemizi hüzne boğan aynı gidiş geliş kazası yaşandı. 3 vatandaşımız Oltu Çayı’na düştü. Bayram Keder ve Büşra Tosun’un cesetleri Ayvalı Barajı’nda bulundu. Fakat Fevzi Keder ile ait tek ize rastlanmadı. Sular azalınca kadavra taharri köpeği ile taharri yapıldı amma gine bulunamadı. Çokça üzgünüz. Ekipler, ara sıra gelip, kontrol yapacak. Tek ümidimiz; bulunması” dedi.Share: