Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum Tanıtım Günleri’ne alınmamasına Gelecek Partisi ve İYİ Parti’den reaksiyon geldi

Ati Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, zaman İstanbul Maltepe Aktiflik Alanı’nda Erzurum Konfederasyonu (ERKON) eliyle planlı ‘Erzurum Lansman Günleri’hangi gelmek istedi. Ancak tek beklemediği benzeri durumla karşılaşan Davutoğlu, alana alınmadı.

VALİ VE BAŞKAN’LA İLGİLİ BOMBA İDDİA

Konuyla ilgili Erzurum Valisi Okay Memiş ve SELIM Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Sekmen’in ERKON yöneticilerine “Davutoğlu varsa biz törene katılmıyoruz” diye niteleyerek güçlük yaptıkları öne sürüldü.

İL BAŞKANI’NDAN VALİ’YE TEPKİ

Ati Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, Davutoğlu’nun alana alınmamasıyla ait Ilbay Okay Memiş’e reaksiyon gösterdi. Delice, Vali Memiş ile olan diyaloğunu içtimai medyadan paylaşarak, “Sayın Valim. Bu ülkede başvekillik yapmış tıpkı insana yoldan isnat etmek hangi devlet adabına yakışır. Ego Belma hanımla siyasa yaptım. İstanbul’da bugüne kadar hakeza tıpkı rezalet görülmemiştir. Erzurumlular sizin adınıza ar etmek zorunda değiller. Bu yapılanı kınıyorum. Hakeza tıpkısı rezalet bulunmayan. Size yazıklar olsun.” dedi.

İYİ PARTİLİ VEKİL DEFO DİLEDİ

Öte yandan lansman günlerine katılan İYİ Öğür Erzurum Mebus Naci Cinisli de alanda yaptığı müşavere ile Davutoğlu’na gösterilen tavıra aksülamel gösterdi. Cinisli, “Tekrar vicdanımın sesini kulaktan akıbet sözü beyan etmek isterim. Bizim Erzurumluların genişlik makro hasletlerinden biri misafirperverliği ve hanedanlık. Bu hanedan can kuşu, bu konukseverlik gösterilmezse orada Erzurum’dan bahsedemeyiz. Batsın fırkacılık, hiçbirimizin partisi umrumda birlikte değil. Tığ bugün burada bire bir Başbakanı ağırlayamadık. Tümen hiç yüce değil. Sayın Ahmet Davutoğlu’nun beyefendi Başvekillik yapmış, Türkiye siyasetinde oylumlu bire bir görkem oynamış aynı kişiliktir. Erzurumluya misafire git emreylemek yakışmaz. Ki olursa olsun bugün buranın ismi Erzurum Lansman Günleri. Biz kendimizi tanıtıyoruz. Bu günleri Erzurum’un esasen Erzurumlu olmayana tanıtmaktır bizim görevimiz. Birincil görevimizdir. Hele ki tıpkısı Başbakana sen yetişme kardeşim, sen gelirsen ego yokum emreylemek Erzurumlu duruşu değildir. Benim duruşum değildir. Erzurum’un necip duruşu bambaşkadır bunu umarım anlarlar ve anlatırlar. Buradan değerli Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na Erzurumlular adına tıpkı Erzurumlu kendisine kusur dilerim. Kusurumuza bakmasın. Bu yapılan hangi büyüklük terbiyesine hangi politik adaba, nezakete hilaf.” dedi.

Cinisli’nin konuşması alkışlarla karşılandı.

DAVUTOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Davutoğlu bile Cinisli’nin konuşmasını paylaşarak, “Anadan Görme misafirperverliğimize ve kerem ahlakımıza uymayan nadan nezaketsizliğe alın Erzurum’un onurunu koruyucu Erzurum saylav zer dostum Sn. Naci Cinisli ve Erzurumlu hemşehrilerime canı içtenlikle teşekkürediyorum.” dedi.

Share: