Akbasma ameliyatı üzere hastaneye gitti! Işler sonrası gözsüz olduğunu kanıt etti

Eşkâl Develik ilçesine kapalı Turunçlu Mahallesi’nde eğleşme fail Mehabetli Kirmit (72), 4 April’da salim gözünde uzağı görememe şikayetiyle Hatay Terbiye ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada Kirmit’e akbasma ameliyatı olması gerektiği belirtildi. Ancak Antakya’daki Özel Hayat Tababet Cerrahi Merkezi’nde iki kat katarakt ameliyatı olan Mehabetli Kirmit esen gözünü kaybetti.

“AMELİYATTAN BILAHARE GÖZÜM GÖRMEZ OLDU”

Ameliyattan sonra hastaneye arama gayeli gittiklerini belirten Kirmit, “Benim gözümün iyileşmesi durumuyla ilgilendiren tek bulgu çıkmadı. 15 dönüş bilahare ayrıksı ayrımsız hastaneye ve başka bire bir doktora gittiğimizde bize söylenen gözümün rüyet yetisini kaybettiğiydi. Tıpkısı eski ameliyatı fail etibba bana aynı faaliyetler henüz yapmamız gerektiğini anlatım ettiler. Bu doktorlardan benzeri tanesi gözümün bu ikinci operasyondan bilahare yüzdelik 95 göreceğinin umudunu bana verdi. Bana sunulan yüzde 95 oranından bu ameliyat sonrasında sıfırla çıktık. Biz beraber bir nice sayrılarevi ve doktora gittik fakat benzeri bulgu alamadık. Gittiğimiz umum etibba ‘bu ayn imdi gözsüz’ dedi ve bizi kavrayışsız gönderdi. Daha geçmiş gözüm görüyordu, ameliyattan bilahare gözüm görmez oldu” dedi.

“YAPILAN AMELIYAT BAŞARISIZ GEÇTİ”

Özcan Kirmit üstelik, babasının operasyondan sonradan hiçbir şekilde göremediğini rapor etti. Şifahane sürecini anlatan Özcan Kirmit, “Babamı 4 April 2022 tarihinde Hatay Şevket Hastanesine ayn polikliniğine muayeneye götürdüm. Babamın akbasma ameliyatına ihtiyacı olduğunu rapor ettiler. Bunun üstüne hastanede operasyon sırasının 2 kamer kabilinden teferruatlı aynı süre olduğunu bize ilettiler. Özel tıpkısı hastaneye götürdüğümüz babama faaliyetler yapıldı. Burada yapılan operasyon başarısız geçti. 15 periyot süresince babamı kontrole götürdüm. Babamı bazen bile Hatay Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine da taharri gayeli götürdük. Ameliyatı fail hekim operasyonun rate geçtiğini ve katarağın yere düştüğünü ve haberinin olmadığını ifade etti. Biz o günden sonra apayrı hastanelere gittik. Buralarda babamın gözü için daha çok kafasız dönüşü olmayacağını bize söylediler” diyerek konuştu.

“BABAM ŞU ZAMAN KÖR, BİZE YARDIMCI OLUN”

İlk ameliyatı yapan doktorun hususi hastanede etkin iki hekim arkadaşıyla alay malay kendilerine ikinci benzeri ameliyat gerektiğini söylediğini anlatım fail Kirmit, “Biz birlikte babamın gözü üzere bereketli olacaksa operasyonu kabul ettik. İkinci operasyondan sonradan 15 dolaşma boyunca gözün görmediğini, operasyonun dahi muvaffakiyetsiz geçtiğini bize bildirdiler. Tığ birlikte Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. İşin adli tarafı 2 aydır devam ediyor. Bu cerrahi müdahale yapılmadan evvel babamın kısık gözü yakını görebiliyordu, uzağı de gözene sayesinde görebiliyordu. Önceleri araç kullanabiliyordu, deminden dil kullanamıyor. Toplumsal hayatında de hacir oldu. Evden çıkamıyor. Babam şu dakika görmez, bize koruyucu olun” diye niteleyerek konuştu.

Özel Yaşam Tababet Cerrahi Merkezi yönetimi ise, konunun yargıya taşındığını, şu an ayrımsız açıklama yapmayacaklarını bildirdi.Share: