Akıbet an haberi! Sultangazi’de zabıtaya kürekli cüretkâr

Sultangazi’dahi zabıtaya kürekli saldırı

Kaldırıma beton dökerek rampa yapmaya çalışan ağababa ve iki oğlu, kendilerini münebbih zabıtaya kürekle saldırdı

Sâdır kavgada 2 zabıta görevlisi yaralandı, ağababa ile 2 oğlu polis ekipleri vasıtasıyla gözaltına alındı

İSTANBUL – İstanbul Sultangazi’üstelik kaldırıma önüne beton dökerek rampa yapmaya çalışan baba ve iki oğlu, kendilerini uyarak zabıta görevlilerine kürekle saldırdı. Çıkan kavgada yaralanan iki zabıta görevlisi hastaneye kaldırılırken, baba ve iki oğlu polis güçleri ekipleri yoluyla gözaltına alındı.

Görüngü saat 15.00 sıralarında Sultangazi Yunusemre Mahallesi Lütfi Aykaç Bulvarı üstünde meydana geldi. İddiaya göre, engebeli miftah alımlı hizmeti veren ata ve iki oğlu cazip aracının methal çıkışı için kaldırıma beton dökerek rampa tahsis etmek istedi. Hasbelkader oradan güzeşte Sultangazi Belediyesi’ne kapalı zabıta ekipleri ise durumu ayırt edince şahısları uyararak beton dönmelerinin haram olduğunu belirtti. Bunun üstüne polis ekipleri ile şahıslar beyninde ilk ağız dalaşı çıktı peşi sıra ise eşhas zabıta ekiplerine sövme edince ağız dalaşı büyüyerek yumruklu kavgaya dönüştü. Bu tam şahıslar polis ekiplerine kürekle saldırıp darp etti. Bilim verilmesi üstüne olay haddinden fazla sayıda polis güçleri ve polis ekibi gönderme edildi. Ekiplerin gelmesi ile taraflar ayrılırken, kavgada Eray Bektaş ve Yunusemre Karagül isimli iki polis yaralandı. Baba ve iki oğlu polis ekipleri marifetiyle gözaltına alınarak emniyete götürülürken, tarafların birbirinden şikayetçi oldukları öğrenildi. Dertli polis memurlarının ise Sultangazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne anbean darp raporu aldığı öğrenildi.

Adem Hakkıoğlu isimli vatandaş görüngü anını anlatarak, “Bura işyeri. Kaldırımdan arabayla abat girip çıkalım diye rampa yapıyorlar. Zabıtalar ise uyarmaya geliyor. Burada durumlar büyüyor ve küfürleşme oluyor. Henüz sonrasın bile cet ve iki oğlu kürek ve motosiklet kaskı ile polis memurlarına saldırıyorlar. Biz dahi ayırdık. Bilahare zabıta ve polis ekipleri geldi yanlar birbirinden şikayetçi olmuş” dedi.

Share: