Akıbet an marifet! Karabük Munsap ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Taylan Çebi, Hekim Club Awards’ta Finale Kaldı

TUNAKAN YILDIRIM

Karabük Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Yetişek ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi, ‘Türkiye’nin Keyif Oscarları’ olarak nitelendirilen “Hekim Club Awards Türkiye’nin Keyif Ödülleri” organizasyonunda “Yılın Doktoru Ödülleri-Yılın Yenilikçi Dişçi” kategorisinde finale kaldı.

Karabük Üniversitesi Munsap ve Diş Sağlığı Yetişek ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Çebi’nin, ‘farmakolojik sıfır veca arama metotlarının batak üçüncü molar cerrahisi sonrası etkileri’ çalışmasıyla katıldığı Hekim Club Awards organizasyonunda finale kaldı. Organizasyona organ 84 bini fazla hekim marifetiyle yapılacak final oylaması 30 Kasım’bile sonuç bulacak.

“SAĞLIK OSCARLARI OLARAK NİTLENDİRİLİYOR”

16 Aralık’ta yapılacak ödül töreninde iki sene üst üste Karabük Üniversitesi’ni temsil edecek olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadığını tamlayan Çebi, şu açıklamayı yaptı:

“Doktor Club Awards bizim esenlik camiasında esenlik Oscarları kendisine nitelendirilen bire bir kombinezon. Bunun dışında bu tipte toptan ayrımsız düzenleme yok. Mecmu ülke çapındaki başvurular değerlendiriliyor. Ayrımsız hakem heyeti kategorisinden geçiyor etraflı süren ayrımsız yargıcılar kurulu aşaması var biraz kademeli. Ondan sonra 84.000’i fazla Türkiye’deki doktor bunlar lüzumlu dişçi olsun lüzum tıp tabibi olsun ikisini bu arada birleştiğinde 84.000 çok bire bir doktor kapasitesi var. Onların fikir kullanması ile beraberde finale kalanlar arasından Oscarları kime verecekleri mahsus oluyor. Dediğim kadar Türkiye’de bunun dışında keyif üzere sunulan ödüller peyder pey tabi ki oluyor amma Oscar niteliğinde bu şekilde açık çaplı bire bir kombinezon ayrıksı namevcut keyif üzerine.

“HEM BİREYE HEM DEVLETE FAYDALI OLACAK BİR ÇALIŞMAYLA KATILDIM”

Doktor Club Awards’ta bu senede finalist olduk. Geçen yıl 2021’dahi birlikte finale kalmıştım o ant 3 pare erekçi vardı. Bu sene iki kesim erekçi bırakmış jüriler. İki finalistten birisi de ben oldum. Bu yıl yine çalışmaya bu organizasyona katılımda tabi vakit kaybetmeden ayrımsız çalışmayı temel almıyorlar. Orada değişik bölümler onların yekpare değerlendirmeleri giriyor. Bir birlikte referans yayınlardan benzeri tanesini gösteriyorsunuz. Benim bu seneki organizasyonlara katılım çalışmamdan bir tanesi da bizim çene cerrahisinde yeryüzü yoğun yaptığımız ameliyatlar, batak 20 gözyaşı çekici ameliyatları. Bu ameliyatlardan sonradan hastaların konforunu arttırabilmek için ağrılarını, enfeksiyonunu giderebilmek için ilaçlardan destek alırlar. Günümüzde de merhem kullanımının sıklıkla olduğunu biliyoruz. Bunların yan etkilerini birlikte biliyoruz. Mali bütçelere bile dezavantajlarını üstelik biliyoruz. Bunu elimine edebilmemiz için çarık cerrahisinde çok aşkın metruk merhem dışı ağrıyı arama edecek cihazları cerrahi müdahale yaptığımız hastalardan sonradan değerlendirdim. Son aşama canlı olduğunu gördük. Bu çalışmayla başvurdum. Bağımlı bu faaliyet hem bireyin kişi kazançlı bütçesine hem dahi ülkenin bütçesine faydalı olacak benzeri iş. Zira ilaçlardan faydalanmıyorsunuz ve bir zamanda dahi ilaçların elbet etkileri olduğu gibi kimi vakit canip etkileri birlikte olabiliyor kayırıcı bünyesine, bu taraf etkileri üstelik elenmiş etmiş olabiliyorsunuz ve bu faaliyet finale bırakılmaya değer nail.”

HEDIYE TÖRENİ 16 ARALIK’TA

Taylan Çebi, oylamanın başladığını belirterek “2-3 çevrim önceki belirlendi finalistler. 30 Kasım’dahi oylama sona erecek. 16 Aralık’ta birlikte armağan töreni olacak. Düzenleme çoğunlukla İstanbul’üstelik oluyor, pandemi sebebi ile geçtiğimiz senelerde online yapılmıştı amma imdi pandeminin lügatımızından kalkmasıyla İstanbul’dahi peki diyerek düşünüyorum” dedi. Çebi, “Rakibim ortodontist benzeri arkadaşım, bire bir zamanda genetikte yan ense yapıyor bildiğim kadarıyla. Buralara geldiyse o üstelik türe eden tıpkı insandır. İyi olan kazansın diyoruz ama iki sene erekçi olmakla bu arada Oscar’ın Karabük’e gelmesini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Share: