Akıbet dakika bilim | Uşak’taki kazada ölen gençler Manisa’da toprağa verildi

– Uşak’taki kazada ölen gençler Manisa’da toprağa verildi

MANİSA – Yardımcı’ta meydana mevrut gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden Ekincilik Mühendisi Ayşe Aktürk Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Balıkesir Üniversitesi Hareketlilik Elektronik Mühendisliği nitelikli öğrencisi Rüya Yeğen ise Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde toprağa verildi.

Çeltek Üniversitesi İş Güvenliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi olan Saygınlık Yeğen, yönetimindeki otomobiliyle yanında kardeşi Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Rüya Yeğen, arkadaşı Ayşe Aktürk ve Aktürk’ün kardeşi Sedanur Aktürk ile esbak şeb Çeltek’a giderlerken ilçe yaptı. Kazada Ayşe Aktürk ve Umut Yeğen görüngü yerinde hayatlarını kaybederken Sedanur Aktürk dokunaklı yaralandı.

Ayşe Aktürk’ün cenazesi evvel Alaşehir ilçesindeki evlerine getirilerek helallik makbuz. Henüz sonraları taze kız, annesi Suna, babası Oktay Aktürk ve yakınlarının gözyaşları beyninde Caberfakılı Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Cenaze namazına Alaşehir Uray Komutan vekili Metin Yaşar, başkan yardımcısı Muammer İbişoğlu, belediye sedir üyesi Yüksek Varlıklı ve sevenleri katıldı.

Aynı kazada hayatını kaybeden Düş Yeğen’in cenazesi da Alaşehir Hacıbey Mahallesi’ndeki evlerine getirilerek helallik alındı. Temel Ümmühan, cet İsa Yeğen ve sevenlerinin gözyaşları arasında darülfünun öğrencisi taze, Sarıgöl ilçesi Artağan Mahallesi Mezarlığında toprağa verildi.

Share: