Akıbet dakika haberi: Abla eşini öldüren kocaya müebbet mahbes cezası

Kilis’te tabancayla bacı eşini öldüren, bire bir hemşireyi bile yaralayan eski polis güçleri memuru, müebbet mahpushane cezasına çarptırıldı.

Kilis Kısık Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına, bacı Fatma Solak’ın annesi Nadiye, babası Mehmet ve kardeşi Abdullah Eş, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile tutuklu sanık Hasan Solak ve taraf avukatları katıldı.

Sanık Solak, nadim olduğunu belirterek, “Herkesten kusur dilerim. Ateş benim da acım. Seçkin şeyimi kaybettim. Bari böyle bire bir özdek olmasaydı. Takdir yetişkin mahkemenin.” dedi.

Sanık avukatı, müvekkilinin tahrik altında suçu işlediğini öne sürerek ölçüm indirimlerinin uygulanmasını rica etti.

Maktulün yakınları birlikte sanığın yeryüzü vahim şekilde cezalandırılmasını istedi.

Duruşma savcısı, sanığın cezalandırılmasını istek etti.

Mahkeme heyeti, maznun Solak’a “eşe alın kasten katil” suçundan müebbet mahpushane cezası, “silahla beklenir kastla yaralama” suçundan ise 1 yıl 8 kamer delik cezası vererek sanığın alıkonulma halinin devamına hükmetti.

Olay

Hasan Solak, 22 Mart 2022’de Kilis Büyüklük Hastanesi akıllıca abla eşi Fatma Solak ile karşılaşmış, sâdır tartışma sonrası tabancayla eşine üzücü etmiş, seken kurşunlardan biri olay yerinde kâin bacı S.Ç’ye derkenar etmişti. Yaralanan iki kadın, Kilis Şevket Hastanesi’ne kaldırılmış, Solak müdahaleye karşın kurtarılamamış, şüpheli tutuklanmıştı.

Share: