Akşener, Bolu’da: 13’üncü Cumhubaşkanı Bizim Adayımız Olacak, Ortaya Çıkan İktidar, Belediyelerimizde Ortaya Konan O Toplumsal Büyüklük Anlayışını Devam…

HIZIR İLYAS YILDIRIM

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Bolu Belediyesi bakir itfaiye aracı binası açım törenine katıldı. Akşener, “Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı da kestiler, israftan kesilen seçme şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Ferda Millet İttifakı yada altılı ganyan masa adını hangi söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak ben ona inanıyorum, ortaya çıkan iktidarın ayrımsız belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o içtimai şevket olma anlayışını devam ettireceğini hassaten içtimai hak kavramı üzerinde devletin yapması gereken yardımın, bir çap haris ve açıkta bir kayırıcı bırakamaz görevidir” diye niteleyerek konuştu.

İYİ Fırka Genel Başkanı Akşener, Bolu Belediyesi yeni itfaiye aracı binası küşat törenine katıldı. Akşener açılış öncesi kentte kalabalık aynı grup vasıtasıyla karşılandı. Akşener, Bolu Şehremaneti Belediyesi Başkanı CHP’li Tanju Özcan ile gelişigüzel açılışı yaptı. Belediyenin mızıka takımıyla karşılanan Akşener, açılışa gelen yurttaşlara hitap etti. Akşener, şunları söyledi:

“Seçme birinizi ayrı ayrı selamlıyorum. Zaman buraya domuzuna bir tesisin açılışını yapmak için geldik. Doğrudur tığ Millet İttifakı’nın güzel uray başkanlarının yaptığı çalışmalardan çok memnunuz. Çok muhteşem ayrımsız kurum koydular çalmadılar, çarpmadılar, müsriflik etmediler. beherglas kuruşu hem hizmete hem üstelik toplumsal belediyeciliği koydular. Site kent geziyorum, dükkanlarda nelere rastlıyorum? O dükkanların ortamında Ankara’daysa Ankara’nın Başkent kartıyla maaş aynı kilo cilt matlup kartları görüyorum. İstanbul’de ve Ankara’üstelik farklı şehirlerde sizin yaptığınız üzere yani Bolu’üstelik olduğu kadar doğal gaz parasını ödeyemeyecek durumda olan itici geçen kışta açta, açıkta kalamasın diyerek hem istinas parasını veren hem de gıda yardımı fail hem o insanlara raci aynı toplumsal belediyecilik anlayışını bu ülkeye getirdiler. Benim üzere yoksulun durumu çok şanlı, o nedenle gelişigüzel birinize ayrı ayır Sayın Tanju Özcan’ın şahsında teşekkürname ediyorum. Bu çok kebir.

“İNŞALLAH 13’NCÜ CUMHURBAŞKANI BİZİM ADAYIMIZ OLACAK BEN ONA İNANIYORUM”

Çalmadılar, çaldırtmadılar. İsrafı de kestiler, israftan kesilen gelişigüzel şeyi halkımıza milletimize harcadılar. Amma davul zurnayla yapmadılar tıpkı önemlisi dahi o, yoksulu incitmeden, başkalarının karşısında pres duruma düşürmeden ayrımsız düzentileme yaptılar. Bugünün Türkiye’si üzere haddinden fazla önemli görüyorum. Erte Ulus İttifakı yada altılı ganyan masa adını ne söylersek söyleyelim inşallah 13’üncü Cumhurbaşkanı bizim adayımız olacak ben ona inanıyorum, hem o seçilen cumhur reisi hem birlikte ortaya sâdır iktidarın ayrımsız belediyelerimizde ortaya konan o iradeyi, o çalışmayı, o sosyal büyüklük olma anlayışını devam ettireceğini, ayrıca toplumsal türe kavramı üzerinde devletin yapması gereken yardımın, bir cesamet haris ve açıkta benzeri adam bırakamaz görevidir o devletin, bunu yaparken dahi imkan sahibi olanların vergilerinden alır, imkan sahibi olmayanlara verir. O sizin hakkınız, herif olmaktan doğan hakkınızdır. Armağan değildir. Bu hakkın şüphesiz tevhit edildiğini belediyelerimiz ortaya koydular.

“SUNMA ÖNEMLİ GÜRÜLTÜLÜ ÇIKARAN SİZ OLDUNUZ”

Mülteci meselesi heybetli ayrımsız iş, bel etmekte haklısınız. Türkiye’üstelik bu rahatsızlığın duyurulması konusunda en koskocaman sesi çıkaran siz (Tanju Özcan) oldunuz. kimi vakit nahak saldırılara, eleştirilere uğradınız amma ben sizin insancasına yanınızı bilirim, nedeniyle beğenmek istediğinizi bilen bir kayırıcı kendisine zaman umum siyasal partiler, iktidar üstelik ilkin almak için sığınmacıların memleketlerine gönderilmeleriyle ilişkin konkre vazıh birer deklarasyonu oldu.”Share: