Alçalma uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’de 81 ili geziyor

Merak için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok Türkiye’da 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini zül ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezdiği 40’ncı mülk kendisine Erzurum’a geldi. Erzurum’bile dinamik elektrikli açkı uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer İsviçre’de hayat dolu arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini tanıtlamak istiyor.

İsviçre’bile işlek Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini düşkünlük ettiği için aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Elan sonra Erzurum’üstelik ruhlu Elektrikli kurgu Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti konusunda kendi elektrikli aracı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği diyar yerine Erzurum’a geldi. Studer henüz önceki 76 ülke gezdiğini belirtirken Türkiye kadar güzel tıpkısı meydan görmediğini tabir etti. Öte yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini bile ispat etmek isteyen Halide Studer, ülkenin bilcümle illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin gelişigüzel yerini elektrikli araçla gitmek mümkün”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına tanıtlamak için Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’üstelik yaşıyorum ve şuanda Türkiye’de tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 büyüklük gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla de 18 devlet gezdim. Türkiye’yi gezmem üzere oğlum beni yönlendirdi. Birde kendi memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla bu arada alçalma ettiğim süresince bu geziye çıkma kararı aldım. Tıpkı elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diyerek zaaf ettim. Hem kişi merakımdan hem da İsviçre’birlikte elektrikli açar kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini ispat etmek üzere geziye çıktım. İsviçre’den çokça takipçim olduğu üzere herhangi bir dönem görsünler diye niteleyerek içtimai iletişim araçları hesabımdan de paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çok sunturlu olduğunu hem bile Türkiye’de elektrikli aracın şarj edilebildiğini izah etmek Türkiye’dahi bunu fethetmek cins” dedi.

“Erzurum’birlikte Türkiye’birlikte gezdiğim 40’ncı ülke oldu”

Türkiye’nin seçme yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı el kendisine Erzurum’birlikte olduğunu belirten Studer, “Uygulamalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça olağan bire bir şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre amma çekicilik şartlarına bakarak değişiyor. Yer keder belki ile 450 kilometre problemsiz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’da gezdiğim 40’ncı iklim oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin temas yerini gezmek benim üzere haddinden fazla balaban tek yeri atlamadan temas yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çokça iyice şeyler yaşadım ama benim dikkatimi çeken 15-25 gözyaşı grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada gençler çokça anaç ve bilinçliler. Gelişigüzel şeyi nikbet ediyorlar. Bende onları aracımla volta attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum bir şekilde insanları üstelik çokça sıcak. Hoşur doğu insanı çok adamcıl ve değme durumda koruyucu oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 mevki gezdim Türkiye büyüklüğünde pir ülke görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üzerine buraya geldiğini da ifade fail Studer, “Burada Muhammet diye bir arkadaşım var bana çok havari oldu. cağ kebabı yedim ve çok beğendim. Ferda Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Daha bilahare Erzincan’a gideceğim. 76 talih gezdim ve bayağı Türkiye kadar pir bir mutluluk daha görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde çokça apotr oldu. Elhak buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Cesim olan Şark Küçük Asya’nun elektrikli araçla gezilebildiğini girmek”

Türkiye’nin ve Gün Doğusu Rum’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli anahtar uzmanı Muhammet Durmuş, “Gün Doğusu Anadolu bölgesini elektrikli araçla gezen önce dirilik benim. Halide hanımı da içtimai iletişim araçları üzerinden takip ediyordum. Elektrikli açkı ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye nida ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve kaynak bizi kırmadı buraya Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sorun yaşanmadığı biliniyor. Makro olan Şarki Anadolu’da elektrikli araçla gezilebildiğini koparmak ve farkındalık hazırlamak benim amacımdı. Halide Kadın elektrikli araçlar üstünde haddinden fazla deneyli bir insan zaten kendisi dahi elektrikli çevirici sürüş eğitmeni yerine tecrübeye sahip durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.Share: