Amasya’da Maltalık Boyu Öğrenme Toplantısı yapıldı

Amasya’bile Sahn Boyu Öğrenme Komisyonu, Vali Mustafa Masatlı başkanlığında toplandı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda “Avlu Boyu Öğrenme” faaliyetlerindeki genişlik, planlanan icraat, sevgili ve hal önerileri ile ilişkin istişarelerde bulunuldu.

Ilbay Masatlı, toplantıda yaptığı konuşmada, avlu boyu öğrenmenin yalnız okulla merbut kalmayan ayrımsız proses olduğunu, toplumsal hayatın hep alanlarında devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Umum eğitim müdürlüklerinin insanları imar etmek, ihtiyaçlarına müteveccih kurslar beğenmek, hayatı dönüştürmekle ilgilendiğini anlatan Masatlı, şunları kaydetti:

“Acun iri bir derakap gelişiyor, değişiyor ve dönüşüyor. Bu değişim sürecinde ilkin insan ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanması bakımından ahali eğitimi ehemmiyet en etmektedir. Umum eğitimde eski dönemlerde dikiş, kumpas, daktilo kadar kurslar olurdu. Günümüzde ise acilen şipşak seçkin alanda halk sanatlarının yeryüzü profesyonelce yapıldığı, muhtelif iz edindirme kurslarının düzenlendiği tıpkı hava haline gelmiştir. Halk eğitim bilimi müdürlüklerimiz insanları imar etmek, ihtiyaçlarına yönelik kurslar fayrap etmek, hayatı dönüştürmekle ilgilenmektedir. bu haysiyetle halk eğitimini istikbal düzeyde önemsememiz gerekmektedir. El eğitimin bizlere sunmuş olduğu imkanlardan üstelik en üst seviyede yararlanmalıyız.”

Toplantıya Garnizon Komutanı Liva Fatih Harabelik, Uray Başbuğ Yardımcısı Hasan Şahin ile kat müdürleri ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Share: