Amerika kıtasını boydan boya kat ediyor

Degaje bir kanat açıklığına cemaat olan ve kanatlarının üstünde mevcut turuncu siyah ve beyaz zehir çizgilerden oluşan desenleri yardımıyla basit tanınan kral kelebeği, Kanada, Amerika Mürekkep Devletleri, Kullanılmamış Zelanda, Avustralya, Kanarya Adaları, Azor Adaları ve Batı Avrupa’dahi yaşıyor.

Kral kelebeklerinde rical dişilere göre biraz henüz şişman oluyor. Kral kelebeklerinin bir yıl ortamında sadece dört nesli oluşuyor. Farklı kelebeklerden berenarı ince tıpkısı ömre topluluk olan kral kelebekleri, yekpare kelebeklerde olduğu gibi 6 ayağa topluluk.

Kral kelebekleri, seçkin sene ağır ezgi olarak sürüler halinde Yıldız Amerika ve Meksika ortada göç fehamet. Bu kafile sırasında dört nesli tamamlarlar. Kral kelebeklerinde, süper sulp adına adlandırılan dördüncü döl, göçün zirve noktası olan Kanada’nın kuzeyinde doğar. Tenasül organları gelişmeden doğdukları üzere başka nesillerden fazla kendisine 6 kamer yaşar.

Ağustos ayında kendilerinden ilk yapılan göç mesafesini bir tane seferde fail dördüncü evlat kral kelebekleri, Teşrinievvel ayının sonlarına akla yatkın Meksika’dahi bulunan kırıcı ormanında 4 kamer sürecek şita uykusuna yatar.

Share: