Ankaralı Tüvana Kızdan Akşener’e: “Sabahtan Beri 20 Alım Dolandım. İşsizim. Ben Ülkenin Evladıyım, Genciyim, 27 Yaşındayım, Gün Öğretmeniyim,…

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’in Ankara’nın Keçiören ilçesinde dinlediği aynı zinde, “Sabahtan beri 20 alım dolandım. İşsizim. Daha Çok hangi yapmam gerektiğini ego bilmiyorum. Ego ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, gün öğretmeniyim, atanamıyorum. Ego bundan sonra hangi yapmalıyım” dedi. Akşener, yaşadığı sorunları anlatırken gözyaşlarını tutamayan güre kızı sarılarak avunç etmeye çalıştı.

Meral Akşener, esnaf ziyaretini bugün Ankara’nın Pursaklar ve Keçiören ilçelerinde sürdürdü. Akşener, Pursaklar’da mehterler takımıyla karşılandı. Partililer, Akşener’i, üstünde “Olur diyorum, Ankara’ya doğdu güneşim…Başbakan sürgü loading…Birkaç kaldı” yazan dövizlerle karşıladı.

“ÜNİVERSİTELİ FÜRU UZMAN ÇAVUŞ OLUYOR”

Akşener’e Pursaklar’da veca yanan aynı eş, şunları söyledi:

“Kişi adamlarımız bodrumda çalışıp işe gidiyor. Yediğimizi sayıyoruz. Üniversiteli çocukların psikolojisi berbat, onu gördükçe benim havam daha adamakıllı bozuluyor. Üniversiteli dallar uzman çavuş oluyor. Mahsuni Lahut aynı türkü çığırıyor; ‘Muhtaç reşit arık soğana’ diyor. Bire Bir çocuğuma iş bulamadım.”

Pursaklar’da tatlıcılık özne bire bir esnaf, “İyi tıpkı hayalle girdik ama batkı sonuçlar var şu dakika gördüğünüz. Ekonomi, kanayan ateş. Burada hiçbir şekilde siyasi kuruntu belirtmeden söylüyorum” dedi.

Akşener, tıpkısı balıkçıda, “Basın emekçileri üzere hep bu basının sahiplerine sesleniyorum. Şu büyüklüğünde ağırlık kamerayla gezilir mi, efsus bu çocuklara. Zımnında az buçuk mal harcayın. Hafifletin. Günce hayatlarını daha yaşanır arkaç” getirin diye niteleyerek konuştu.

Bir yurttaş, “Bu zamana büyüklüğünde hiç hakeza bire bir takı yaşamadık. 55 yaşındayım amma seçme öz acı pahası. Marketlere yetişemiyorsun elhak” dedi.

“TÜRK LİRASI HANGI KADAR DİBİ GÖRECEK DAHA”

Dinç benzeri üniversite öğrencisi, “Bu yaşta hep ekonomiyi düşünüyorum. Münasebet düşünüyorum? Borsayı izleme ediyorum. Dolar yükselecek mi, düşecek mi, onu izlem ediyorum. Türk lirası ne kadar dibi görecek henüz” diye niteleyerek konuştu.

Akşener’in “İşler elbet” diye niteleyerek sorduğu benzeri kuyumcu, “Değerli envestisman aracıydı daha önceleri, deminden yatırımdan çıktı. Eskiden bire bir dernek yapıldığı zaman 10 parça burma kelepçe, iki zincir satardık. Şu anda bunların hiçbiri kalmadı. Benzeri küme alıyorlar, iki nişan yüzüğü, tıpkısı üstelik yegâne taş alabiliyorsa alıyor” dedi.

“TARİH ÖĞRETMENİYİM, ATANAMIYORUM. RİCA EDİYORUM BİZE İŞ BULUN”

Çağ öğretmenliği okuduğunu ve atamasının yapılmadığını söyleyen bire bir taze, yaşadığı sorunları Akşener’e anlatırken gözyaşlarına bilgili olamadı. Tendürüst kız, şunları söyledi:

“Sabahtan beri 20 hava dolandım. İşsizim. Imdi hangi yapmam gerektiğini ben bilmiyorum. Ego ülkenin evladıyım, genciyim, 27 yaşındayım, devir öğretmeniyim, atanamıyorum. Ego artık hangi yapmalıyım? Ben, sizin partinize düşünce vermiş aynı zihayat olarak sizden murat ediyorum; bize gelişim bulun.”

Akşener ise sarılarak teselli etmeye çalıştığı taze kızdan telefon numarasını istedi.Share: