Antalya haberi | ‘Demir Adam’ Ali Bıdı, Alanya’üstelik üstelik yürek kaldırdı

Alanya’da bu yıl 31.’si planlı Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Acun Kupası’nda yarışan milli sporcu Ulvi Bıdı, 70-74 gözyaşı kategorisi sprint mesafede Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu sene 31. posta planlı triatlon yarışları Galip Öz Plajı’nda yapıldı. Mahdut içinden ve mikro dışından 600 sporcunun uğraş ettiği organizasyona 27 ülkeden triatlet katıldı. Sağlam çekicilik koşullarında yapılan yarışlarda, Antalyalı hisse senedi insanı ve milli sporcu Mualla Bıdı, 70-74 gözyaşı kategorisinde savaşım etti. Alanya triatlonunda sporcular 750 metre yüzdü, 20 kilometre derrace sürdü ve arkası sıra 5 kilometre koştu.

Alanya Sprint Triatlon Türkiye Kupası Gözyaşı Grupları Finali’nde 70-74 yaşta Alman Werner Ammann birinci olurken, Büyük Bıdı ikincilik elde etti. ‘Demir Adam’ Ulvi Bıdı, daha önce Balıkesir ve bu kere bile Alanya’da aldığı puanların toplamı ile sprint mesafede kül rakiplerini geride bırakarak, Türkiye Kupası’nın sahibi oldu. Yarışların peşi sıra planlı törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi.

Bıdı, yürek ve madalyasını Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Kortej Yalçınkaya’nın elinden aldı. – ANTALYA

Share: