Apple, iPhone’a daha çok reklam koymayı planlıyor

Bloomberg, Apple’ın reklamları kontrol sonuçlarının dışında uygulamanın gayrı bölümlerinde da açıklamak amacıyla çalışmalara başladı. Fen göre; Apple Haritalar’bile reklamları imtihan ettiğini ve bunları Podcast’ler ve Kitaplar kabil diğer uygulamalarına bile karışma edebileceği bildirildi.

Apple’ın reklam platformlarından sorumlu komutan yardımcısı Todd Teresi’nin, uygulayım bilimi şirketinin almanak kısaca 4 bilyon dolarlık reklam gelirini çift haneli rakamlara idrak etmek istediği bildiriliyor ve elan çok Apple uygulamasında reklama düzlük vermenin, bu hedefe ulaşmasına apotr olacağı düşünülüyor.

Uygulamayla ait reklam gelirini artırmaya yönelik sair çabalarda Apple, mail zamanda App Store’de henüz çok reklam yayınlamayı planladığını açıkladı.

App Store’a henüz aşkın reklam ilhak kararı için yorum yapan iştirak şunları söyledi: “Sair reklam tekliflerimiz gibi, bu bakir reklam yerleşimleri da aynı temel üzerine kuruldu. Sadece uygulamaların musaddak App Store eser sayfalarından içerik içerecekler ve Apple’ın güzeşte yıl iOS 14.5’in piyasaya sürülmesiyle desteklediği tıpkısı bitli mahremiyet standartlarına sınırlı kalacaklar.”

Share: