Apple’ın ofise dönem planı mahsus oldu

Pandemiyle bu arada alarga mücahede sistemini uygulayıcı şirketlerden biri üstelik Apple’dı. Teknoloji devi, elan önceki Tim Cook’un duyurusuyla çalışanlarını ofislere baştan çağırmış ancak bu boyut tepkilerle karşılanmıştı. Ayrıca salgındaki eskimemiş dalgalardan sonraları şirket ofise aktarılma planını çarpmak zorunda kalmıştı.

Apple, deminden bakir planını duyurdu ve çalışanları melez modelle ilkgüz ayında ofise çağırıyor.

Bloomberg’mağara haberine bakarak; Apple, personele 5 Ilkgüz’den itibaren haftada üç devir ofise dönmelerinin bekleneceğini bildirdi.

CEO Tim Cook ve yazılım mühendisliği bölümünden Craig Federighi imzalı notlar personelle paylaşıldı.

Cook, çalışanların artık salı, perşembe günlerine mülhak kendisine ekip liderlerinin belirledikleri benzeri dönüş henüz eklenerek üç periyot ofise beklendiklerini yazdı. Fakat cook, engin çalışmanın üstelik devam edeceğini belirtti: “Rolünüze tutkun kendisine, yılda dört haftaya büyüklüğünde alarga say seçeneğiniz dahi olacak.”

Federighi ise, “Bu öğleden sonradan Tim, Apple’daki kol üyelerine hibrit uçucu uygulamamız ve ofise gün planlarımız üzerine bire bir sıcaklıkölçer gönderdi ve bu haberin ekibimizi pekâlâ etkileyeceğini idrak etmek istedim” diyerek notuna başladı.

Federighi çalışanlara pandemi dönemindeki çalışmalarından kıran teşekkürname ederken kâin Apple ofisleri için ofise dönüş tarihlerinin Covid-19 koşullarına bakarak değişebileceğini belirtti.

Henüz önceki protestolar ve kayırıcı dozaj yöneticilerin ayrılıklarıyla karşılanan ofise çağ planlarına bu el Apple çalışanlarının lacerem reaksiyon vereceği nikbet konusu.

Share: