Arap turistler Trabzon’da kestirmece 10 tün kalıyor, birey başı 110 dolar harcıyor

Trabzon Turizm Konseyi ve Trabzon Tecim ve Sanayi Odası’nın turistlere yönelik yaptırdığı ankete göre Gündüz Feneri turistler Trabzon’da yaklaşık 10 gece kalıyor, hayat başı 110 dolar harcıyor.

Trabzon Havalimanı Aut Hatlar Terminali ve otellerde 104’ü kadın tutmak için 200 Bir Gündüz Feneri Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Suudi Arabistan vatandaşlarına müteveccih yapılan ankette averaj günlük harcamaları, averaj akşam konaklamaları, muvasala tercihleri, Trabzon’u araştırma yöntemleri, ziyaretten sevinme derecesi, şikayet ve önerileri soruldu. Ankete katılanlar Trabzon’da sayı farkı 9,61 akşam konaklarken, ziyaretçilere ailelerinden sayı farkı 5 yahut 6 gönül eşlik etti. Anket sonuçlarına bakarak ecnebi turistlerin Trabzon’da konaklama hariç günce kişi başı averaj 110 dolar masraf yaptığı belirlendi.

Daha çokça hempa ve akraba tavsiyesi ile geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 36’sı Trabzon’a refik veya akraba tavsiyesiyle, yüzde 24’ü ise içtimai medyadan görerek geldiklerini vurguladı. Katılımcıların yüzdelik 62’si Trabzon’a ilk defa geldiklerini, yüzdelik 64’ü ekonomi sınıfı düşük bütçeli havayolunu tercih ettiklerini belirtti.

Fellah turistlerin yüzdelik 93’ü Trabzon’dan memnun ayrılıyor

“Trabzon ziyaretiniz için genel sevinme dereceniz nedir?’ sorusuna ankete katılanların yüzdelik 53’ü kıvançlı, yüzde 40’ı ise çok mutlu olduklarını belirterek gelenlerin yüzdelik 93’ü Trabzon ziyaretlerinden memnun ayrıldığı anlatım etti.

Trabzon’a istirahat etmek amacıyla geliyorlar

Ankete katılanların yüzde 98’i istirahat etmek için Trabzon’u yeğleme ettiğini belirtirken, Trabzon’da karşılaştıkları sorunları; “Havalimanı sıradan, otel sayısı fire, otel odaları yurt, taksi sorunu var, restoranların fiyatları faziletkâr, komütatör isticar sorunu bulunuyor, iletişim sorunu var, ecnebi şalter bilinmiyor” namına sıraladı.

Ankete katılanlar Trabzon’un olumlu buldukları yönlerini ise “İnsanları adamcıl, hayırsever ve güler yüzlü, doğası ve havası sunturlu, alışveriş olanakları fazla ve fiyatlar akıllıca, Uzungöl majör ayrımsız yasakçı, şehir bozulmamış, nitelikli kafe ve restoranlar bulunuyor” diye niteleyerek düşünce belirtti. – TRABZON

Share: