Artvin haberleri | Şavşat’ta 3 ocak, 3 dam ve 4 samanlık yandı, 12 büyükbaş öldü

ARTVİN’in Şavşat ilçesinde çıkan yangında 3 ev, 3 ahır ve 4 samanlık yandı. İtfaiye ekiplerince söndürülen yangında, 12 büyükbaş birlikte öldü.

İlçenin Dutlu köyüne kapalı Yağmurlu Mahallesi’nde Altun ailesine ilişkin samanlıkta geceleyin saatlerinde tanınmayan nedenle yangın çıktı. Hararet kısa sürede büyüyerek, bitişikteki değişik ev, dam ve samanlıklara sıçradı. Yangına uykuda yakalananlar ise kendilerini dışarı atarak, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbarla bölgeye çokça sayıda itfaiye, AFAD, cingöz ve sağlık ekibi atıf edildi. Yaklaşık 4 saatlik çalışmayla söndürülen yangında 3 sülale, 3 ahır ve 4 samanlık kullanılamaz kuzuluk gelirken, 12 ise öldü.

Şavşat Kaymakamı Yusuf Akın, çok keder aynı görüngü yaşadıklarını belirterek, “Devletimizle vatandaşlarımızın yanındayız. Evleri yanan vatandaşlarımızı köydeki boş evlere yerleştirdik. İhtiyaçları karşılanıyor. Allah böyle felaketler göstermesin. Hangi gerekiyorsa yapılacak” dedi.Köy muhtarı Mürsel Altun üstelik vatandaşların canlarını yumruk kurtardıklarını dile getirerek, “Ev, dam ve samanlıklar ağız ağıza yandı.12 kocabaş hayvan öldü. Tek molekül kurtaramadık. Yangında tekmil vatandaşlar seferber oldu. Devletimiz bu esnada bizim yanımızda oldu, yaralarımızı iletilmek üzere havari olmaya çalışıyorlar” diyerek konuştu.

Share: