Atlet koşa, hedefine Avrupa ve Balkan şampiyonluklarını koydu

Konya’da düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda zat gözyaşı gruplarında Türkiye şampiyonu olan Ercan ve Şenay Asıl çifti, Avrupa ve Balkan şampiyonalarında kürsüye çıkmak için çalışıyor.

Osmaniye’de atletizm antrenörü olan Ercan Esas ve evlendikten sonradan eşi sebebiyle bu sporla tanışan Türki öğretmeni Şenay Anne, yarışmalara birlikte antrenman yaparak hazırlanıyor. Katıldıkları şampiyonalarda yeryüzü dolgunca dereceyi alabilmek için uğraş fail koşa, sonuç adına 30-31 Temmuz’de Konya’bile düzenlenen Türkiye Master Atletizm Şampiyonası’nda zat yaş gruplarında şampiyon oldular.

Evde ve sahada birbirini destekleyen iki çocuk sahibi çift, önlerine koydukları Avrupa ve Balkan şampiyonlukları hedefi amacıyla arak döküyor.

“Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, evvel hedefimiz oralar”

İl Cahillik ve Spor Müdürlüğünde fariza işleyen atletizm antrenörü Ercan Anne, AA muhabirine, mufassal yıllardır sporla ilgilendiğini söyledi.

Bugüne büyüklüğünde millî ve uluslararası yarışmalarda çekiç, disk, cirit oyunu ve gülle atmada şampiyonluklar kazandığını anlatan Ercan, 2013’üstelik evlenmesinin arkası sıra eşini de bu sporlarla tanıştırdığını belirtti.

Antrenmanlarda ve yarışmalarda yer nazik destekçisinin eşi olduğunu nâkil Ercan, “Eşim, ‘Benimle şampiyonalara katılmak istiyorsan sen birlikte yarışacaksın’ sözü üzerine atletizme başladı. O ahit bugündür bu arada yarışıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ercan, eşiyle ilk defa 2017’de Denizli’bile planlı Türkiye Master Atletizm Şampiyonasına beraber katıldıklarını belirtti. Eşinin şampiyonada gülle atmada Türkiye şampiyonu olduğunu anlatan Ercan, şöyle bitmeme etti:

“Ego de gene çekiç, cirit, disk ve gülle birlikte Türkiye şampiyonluklarına ulaşmıştım. Bu sene Konya’üstelik düzenlenen şampiyonada ikimizde böke olduk. Yarışlara eşimle beraber hazırlanıyoruz. İleride Balkan ve Avrupa şampiyonaları var, geçmiş hedefimiz oralar.”

“Eşiniz böke olunca siz de kendinizde o hırsı görüyorsunuz”

Türkçe öğretmeni Şenay Ana üstelik evlenmeden önceki de bir spor geçmişinin bulunduğunu, ancak sporla eşi sayesinde tanıştığını söyledi.

Eşiyle üç sefer yarışmalara katıldığını ve hepsinde de şampiyona elde ettiğini anlatan Asıl, şunları kaydetti:

“Şimdiki hedefim mahdut dışındaki şampiyonalara süzülmek. İnşallah orada üstelik benzeri sükse sağlamaya çalışacağız. Eşiniz böke olunca siz üstelik kendinizde o hırsı görüyorsunuz. İster istemez siz birlikte şampiyonluklar üzere çalışıyorsunuz. Eşimin amacı ancak dışında bayrağımızı savurmak. Onunla bu arada o bayrağın dalgalandığını soldurmak istiyorum.”

Share: