Avustralya, bir eyalette daha gamalı haçı yasaklıyor

Avustralya’dahi parlamentonun alt kanadında görüşülen, gamalı put kabil Nazi sembollerinin sergilenmesini yanlışlık sayan yasa tasarısı akseptans edilirken; Budist, Hindu, Jain ve ayrıksı akide toplulukları üzere bozuk ve şerif aynı bayrak olduğundan gamalı haçın çabucak dini ve terbiye amaçlı kullanımına cevaz verileceği açıklandı.

12 kamer delik yahut 11 bin Avustralya doları para cezası

Bu yasayı çiğneyecek kişilerin 12 kamer cezaevi veya 11 bin Avustralya doları mal cezasıyla karşı karşıya kalması beklenirken, şirketlere 55 bin Avustralya doları para cezası verilecek.

Nazi gamalı haçları topluma zarar veriyor

Yetkililer, Nazi gamalı haçlarının Düzenbaz inancına mensup olanlar birlikte karışma kalkmak için topluma uymazlık verdiğini belirtti. Eyalet Polisi, 2020’birlikte Nazi bayraklarının sergilendiğine dayalı 31 anlatım alındığını duyurdu.

Bu tasarının yasalaşması için parlamentonun kayırıcı kanadından geçmesi gerekiyor.

Zecrî evvel eyalet: Victoria

Ülkenin arz hareketli ikinci eyaleti Victoria, haziranda Nazi gamalı haçlarının bölüt degaje alanda sergilenmesini zecrî yasayı kabul eden önce eyalet olmuştu. Eyalette, Nazi gamalı haçını sergileyenler 22 bin Avustralya doları dünyalık ve 12 kamer cezaevi cezası ile karşı karşıya kalıyor.

Queensland ve Tazmanya

Queensland ve Tazmanya eyaletlerinde da analog yasaların çıkarılması gündemde. Bu iki eyalette dahi söz konusu yasaların akseptans edilmesi halinde ülkenin 8 eyaletinin yarısında Nazi sembollerinin sergilenmesi haram olacak.

Almanya’dahi polis aracına gamalı istavroz çizen canlı tutuklandı

 

İsveç’te camiye gamalı put çizildi

 

Türkiye’den ve dünyadan kareler! İşte gamalı haçın kamer-kader ile değiştiği o an

 

Share: