Aydınlı judocular Sakarya’da gündüz yazdı

30 Ağustos Zaferi çerçevesinde Sakarya’da düzenlenen 10. Arsıulusal Valilik Kupası Judo Turnuvası’nda Aydınlı judocular başarıları ile adeta güneş yazdı.

Türkiye Judo Federasyonu ve Sakarya Judo İl Temsilciliği’nin 2022 yılı neşelilik programında düzlük kayran Sakarya Büyükşehir Belediyesi Arsıulusal 30 Ağustos Utku Haftası Vilayet Kupası Yıldızlar-Ümitler Judo Turnuvası, 27-28 Ağustos tarihlerinde Sakarya’da gerçekleştirildi. 15 devlet ve Türkiye’de 35 ilden katılan hep bin 370 sporcu, madalya için korkunç savaşım etti. Kilolu ilginin olduğu prestiji yüksek turnuvanın bakir zaman müsabakalarına tedbir niteliği taşıdığına özen çekilirken müsabakalarda Görgülü’ı baziçe fail 6 sporcu ise başarıları ile turnuvada adeta çağ yazdı. Faik takat sınırı sergileyen Aydınlı sporcular başarıları ile dikkatleri konusunda çekerken, minikler kategorisinde yarışan Elif Su Çavultu (11) birinci, Ayşe Hâl Öğür (11) ikinci oldu. Yıldızlar kategorisinde yarışan Sude Inak Çavultu (13) ile Türker Türkoğlu (13) ise turnuvayı beşinci yerine tamamladı.

Minikler kategorisinde birincilik ve ikinciliği kaptırmayan ve turnuvada Kültürlü’ı başarılı benzeri şekilde baziçe eden Aydınlı sporcuları tebrik kartı eden Münevver Cahillik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, dinç sporculara başarılar diledi. – AYDIN

Share: