Aylin Nazlıaka: Hepimiz Ayrımsız Gemide Değiliz. Onun Gemisi Titanik, İlk Seçimlerde Batacak

CHP Kadın Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’birlikte; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Tıpkı gemideyiz. Bu gemi akarsu alır batarsa bilcümle bu arada boğuluruz” sözlerine reaksiyon gösterdi. Nazlıaka, “Hepimiz tıpkı gemide değiliz, bizim bindiğimiz gemide kentet çeteler bulunmayan, ilkokul maaş, 10 maaş alanlar bulunmayan, gençlerimizin geleceğini çalanlar onları mülakatlarda eleyenler ya birlikte soruları çalıp dağıtanlar yok, yolsuzluk yapanlar yok. Onun gemisi Titanik, önceki seçimlerde batacak. Bizim gemimiz ise güvenli sularda yüzerek hepimizin bire bir ve beraber olduğu bir Türkiye’üstelik yüzmeye devam edecek” dedi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Erzincan’ın Edvar Beldesi’ndeki uzuv iştirak töreninde konuştu. Törene; Karı Kolları MYK Üyesi Fevziye Pehlivan, Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Erzincan İl Kadın Kolu Başkanı Imge Yüceer, Tunceli İl Karı Kolu Başkanı Neşeli Kahraman Yetişkin, Erzurum İl Karı Kolu Başkanı Gizem Saika, Edvar Çevre Belediye Reisi Haydar Atmaca, Mollaköy Mekân Şehremini Gökhan Muazzez, Altınbaşak Kasaba Belediye Reisi Haydar Çelik dahi katıldı. Törende CHP’ye AKP’den ve Adalet Partisi’nde kayırıcı düzem katılımlar oldu. Nazlıaka, törenin arkası sıra yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BİR EL ELAN HAYKIRMAK İSTİYORUM; İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN VAZGEÇMİYORUZ, VAZGEÇMEYECEĞİZ”

“Benden evvel çok altın konuşmalar oldu. İl Karı Kolu Başkanımız zarfında bulunduğumuz süreçte özellikle kadınların yaşadığı ayrımcılıktan bahsetti, kadınların nasıl istihdamın dışına itildiklerini anlattı. Denk işe bedel ecir verilmediğini, kayıt dışı çalışmanın hisse senedi güvenliği, gelişim güvencesi sorununun zahir yükseldiğini ve kadınların alelhusus AKP iktidarı döneminde ne büyüklüğünde şiddet karşısında savunmasız ağıl geldiğinden bahsetti. Buraya arkadaşlarımız çok evire çevire tıpkısı molekül yaptırmış, İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyerek. Ben üstelik bire bir el daha haykırmak istiyorum; İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz. İstanbul Sözleşmesi dört şeyi emreder. Der kim; kadına müteveccih şiddeti önle, önleyemediğin takdirde kadını koru, koruyamadığın takdirde kovuşturma, sormaca süreci ile cezalandır ve dördüncü aşamada üstelik totaliter politikalar üreterek kadını hayatın seçkin alanında güçlendir der.

“İLK SEÇİMLERDEN BILAHARE BILE BAŞINDAN KADIN ERKEK BİRLİKTE MÜCADELE EDEREK YENİDEN CUMHURİYETİMİZİ KURUCU AYARLARINA TAŞIYACAĞIZ”

Türkiye’üstelik kadınlara yönelik takat önleniyor mu? Kadınlar korunabiliyor mu? Caydırıcı cezalar veriliyor mu? Verilmiyor. Size şöyle bir örnek anlatayım; İngiltere’da tıpkısı eş parkta yürürken aday tacize uğruyor ve dakikasında o kişiyi yakalıyorlar, hakim karşısına çıkarıyorlar. Bilgili onu dinliyor, sonralari diyor kim yedi dönme yedi sene cezaya mahkum ediyorum seni. Failin avukatı bu ukubet çok fazla değil mi diyor o birlikte diyor kim ben yedi günlük cezayı bu kızımıza yavuklu tacizde bulunduğu üzere verdim, yedi yıllık cezayı ise İngiltere’üstelik kıvrak kadınların şeb saatinde parkta özgürcesine yürüyebilmesini engellediği için verdim. İşte o yüzden caydırıcı ceza dediğimiz budur. Şimdi özellikle burada bizimle olan erkeklere de benzeri alkış isteyeceğim çünkü şu anda esasen benzeri etkinlikte birlikteyiz, güya bu aktiflik toplumun yarısını ilgilendiriyor kabil düşünüyor bazıları, amma böyle değil. Çünkü eş haklarıyla ilişik rastgele bahis toplumun bütünün ilgilendirir. Kadına yönelik yapılan herhangi bir nev haksızlık, hukuksuzluk ayrımsız demokrasi sorunudur. Lacerem cumhuriyeti Halas Savaşında eş erkek benzeri arada mücadele ederek kurduysak önceki seçimlerden sonra dahi kökeninden karı koca alay malay mücadele ederek yeniden cumhuriyetimizi kurucu ayarlarına taşıyacağız.

“ONUN GEMİSİ TİTANİK, İLK SEÇİMLERDE BATACAK”

Hepimiz batarız hepimiz tıpkısı gemideyiz, sorarım size hepimiz tıpkı gemide miyiz? Hepimiz bire bir gemide değiliz, bizim bindiğimiz gemide kentet çeteler bulunmayan, ilkokul aylık, 10 aylık alanlar bulunmayan, gençlerimizin geleceğini çalanlar onları mülakatlarda eleyenler evet de soruları çalıp dağıtanlar namevcut, yöntemsizlik yapanlar bulunmayan. Onun gemisi Titanik, önceki seçimlerde batacak. Bizim gemimiz ise tehlikesiz sularda yüzerek hepimizin bire bir ve bu arada olduğu tıpkı Türkiye’üstelik yüzmeye devam edecek, entelektüel yarınları sizlerle alay malay yaratacağız.

“YENİDEN GELİR DAĞILIMIN DENGELİ OLDUĞU HERKESİN TOK GÜVENDE YAŞADIĞI TÜRKİYE CINS”

Geliyor gelmekte olan fakat o yalnız başına sağlık mi? Gelemez, onu bizler getireceğiz. Çalışarak, sandıklarda fariza alarak, sandığa eş çıkarak, oyumuzu kullanarak getireceğiz. Şu an AKP iktidarı öyle tıpkı düzen kurdu ki varlıklı daha zengin çorak henüz çorak kuzuluk geliyor. Türkiye’nin genişlik yüksel gelire topluluk yüzdelik 1’lik kesimi toplanmış servetin yüzde 42.3’ünü alıyor. Böylesine adaletsiz bir uyum var.  Baştan sağlık dağılımın istikrarlı olduğu herkesin tok güvende yaşadığı Türkiye benzer. Bizim posta haritamız çok kesin, geçmiş seçimlerde iktidara geldikten sonradan dakikasında politikalarımız uygulamaya başlayacağız, projelerimizi hayata geçireceğiz. Ocak destekleri sigortası ile minimal ecir ve altında geliri olan ya bile hiç geliri olmayan tamam kademe halklarına toplumsal heybet olmanın gereği adına tahsisat yapılacak ve bu yapılırken tıpkısı inayet kabil değil, evet üstelik AKP dönemindeki kabil insanları sıraya dizip sonra birlikte bunu afişe ederek değil tamlık tersine sağ elin verdiğini sol umum görmeyecek mantığı ile gerçekleştirilecek. Yeryüzü önemlisi karı süresince kadını da güçlendirmek üzere yapılacak olan bu ödenekler kadının namına yatacak. Sonunda avrat ay böylecene gidecek tıpkısı tıpkısı iştirakçi gibi vazifeli kabilinden namına yatan parayı çekecek ve ona göre da harcamaları yapacak.

“SUNU BAĞAN EMEKLİ ÖDENEĞİ ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA OLAMAZ”

Anca tıpkı dönme kim zarfında bulunduğumuz, vatandaşlarımız tıpkısı eline hisse senedi aynı eline ZIYAN ETMEK yazıp yaşamlarını sonlandırıyor. Öyle benzeri periyot ki bebekler açlıktan yaşamını kaybedebiliyor, annelerin feryadı havada somurtkan kalabiliyor. Tek çocuk yatağa haris girmesin diyerek ve herkesin yer beş altı minimal sevap tutarında bire bir geliri olsun diyerek Sülale Destekleri Sigortasını uygulayacağız. Aile Destekleri Sigortası emeklilerimizi bile düşündü, birincisi arz düşük zor ödeneği asgari ücretin altında kaçinan. İkincisi minimal ücret kıtlık sınırının altında olamaz. ve yer önemlisi şüphesiz batıda insanlar zahmetli olduktan sonralari geziyor tozuyor eskimemiş yerler görüyor bizim emeklilerimizin de böyle ayrımsız hayatı olsun istiyoruz. Emeklilerimizin aldığı karşılık yükselecek ikincisi Ekin Bakanlığı ile tören düzeni yapacağız, bizim vatandaşlarımız bile emekli olduktan sonradan gezecek tozacak hayatın tadını çıkaracak, ikinci baharını yaşayacak. “Share: