Baja yarışlarında pilotlar ilk kez 500 kilometre koşacak

– Baja yarışlarında pilotlar ilk defa 500 kilometre koşacak

BOLU – Bolu’da üç çevrim sürecek olan ‘Baja 500’ yarışlarında pilotlar Türkiye’dahi ilk defa 500 kilometrelik takatli parkurlarda zafere duyulmak amacıyla yarışacak.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ile Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü’nün destekleriyle Bolu’da düzenlenecek olan Baja yarışları, 21 Teşrinievvel Cuma haset site merkezinde yapılacak seremoni ile başlayacak. Üç dolaşma sürecek olan ‘Baja 500’ yarışlarında 40 pilot Türkiye’da ilk kez 500 kilometre koşarak birincilik amacıyla savaşım edecek.

Yarışlarla ilgilendiren planlı matbuat toplantısında konuşan

Bolu Natür Sporları ve Off-Road Kulübü Başkanı Belgit Turan, “Güzeşte yıl da Baja şampiyonasının ikinci ayağını Bolu’da gerçekleştirdik. Bu yıl da Bolu’da ‘Baja 500’ adıyla şampiyonayı gerçekleştireceğiz. 500 kilometrelik etabımızı hazırladık. Bu yarışma şuanda federasyonun Türkiye’üstelik gerçekleştirdiği evvel yarışma olacak. Bolu’nun turizmine yardım vereceğini düşünüyoruz. Şu anda 20 araç var. 40 sportmen Bolu’daki yarışı koşacak. Yarışma cuma namazı, cumartesi ve alışveriş günlerinden oluşuyor. Cuma Namazı haset tören bidayet ile başlayacak. Cumartesi günü Atlama Beygiri Yaylası bölgesinde 120 kilometrelik etabı 2 el koşacaklar. Veriş haset birlikte Aladağ etabını koşacaklar” dedi.

Share: