Bakir mezuna 80 bin dolar mahiye

Türkiye’birlikte ekonomik kriz giderek derinleşirken ESIR’de tıpkısı şirketin CEO’akarsu çalışanlarına müteveccih aldığı kararlarla uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu.

ESIR merkezli ifa sistemleri şirketi Gravity Payments’ın CEO’akarsu Dan Price, şirket zarfında minimal ücrette baştan düzenlemeye gitti. Price, yıpranmamış mezunlar dahi dahil almak üzere şirkette en düşük almanak maaşın artık 80 bin dolar (kısaca 1.4 milyon TL) olduğunu duyurdu.

Ferdî Twitter hesabından bu açıklamayı işleyen Price, “Çalışanlara ürkmek göstermeniz gerekiyor. Diğer şirketler birlikte bu şekilde maaşlara güncelleme yapmalı ve çalışanlara hak ettikleri adaletli ücretleri vermeli” dedi.

Sözcü’bile saha alan habere bakarak, engin say ve elastik mücahede modellerinin birlikte getirildiğini açıklanan Price, yeni yavru sahibi olanlara dahi ücretli izin verildiğini duyurdu. Price, “ Herhangi Bir açılan gelişim ilanına 300’den fazla referans geliyor. Kimse kendisine ocumak duymayan şirketlerde harıldamak ve kendisine ürkmek göstermeyen kurumlarda çalışmak istemiyor” dedi.

Instagram üzerinden da paylaşım yapan Price’a istimara kısmından haddinden fazla sayıda koca, ergonomik bir konum olup olmadığını sordu.

Yabancı şirketler için alarga düzentileme ve ücret gelirlerinde vergi durumu

 

Açıktan mücahede eşey eşitsizliğini körüklüyor

 

Uzaktan himmet enflasyonu yavaşlatabilir

 

Londra engin çalışmayı sevdi

 

Z Kuşağı engin çalışmayı yeğleme ediyor

 

Share: