Bala hasretiyle kansere yakalanan cet hayatını kaybetti, velet nöbeti tutan aileler yasa boğuldu

Çağa hasretiyle kansere yakalanan ağababa hayatını kaybetti, döl nöbeti tutan aileler yasa boğuldu

DİYARBAKIR – Diyarbakır’dahi terör örgütü PKK yoluyla kaçırılan evlatları için HDP İl Başkanlığı binası önünde evlatlarına kaynaşmak amacıyla eylem fail aileler beyninde yer düzlük ata Ekrem Çıktı (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden yakalandığı kansere yıprak düştü. Haberi düzlük çadırdaki aileler, yasa boğuldu.

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK mensupları marifetiyle dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Ilkgüz 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP mülk binası uğrunda oturma eylemi başlatan ailelerin velet nöbeti bin 139’uncu gününde devam ederken detaylı süre evladının hasretiyle nöbette olan ağababa Ekrem Bundan Sonra (55), 7 yıldır kavuşamadığı evladının hasretinden kansere yakalanmıştı. Beş Altı kamer evvel otama altına alınan ve uykuluk kanserine yakalanan baba Çıktı, Malatya İnönü Üniversitesi’nde sakil bakım servisinde otama altına alınmıştı. Artık, evladına kavuşamadan dün, Hatay Büyüklük Hastanesinde kansere fersude düştü.

Eşi Aysel Bundan Sonra ile 13 Son Teşrin 2021’de Hatay’dan gelerek eyleme katılan Ekrem Artık, oğlunun 2015 yılında Kırıkkale’de hisse senedi yerinden eve gittiği sırada kaybolduğunu ve bir henüz kendisinden haber alamadıklarını söyleyip dönmesi üzere çağrıda bulunmuştu.

Birlikte alay malay benzeri hasreti çektikleri aileler, haberi alınca yasa boğuldu. Çadırda aileler Erhan Daha Çok’ın fotoğrafıyla sonuç vasiyetlerini namına getirerek çağrıda bulunarak başsağlığı diledi.

Ailelerden Süleyman Aydın, Ekrem Imdi’ın yavru hasretiyle kansere yakalandığını kaydetti. Entelektüel, “Hatay’dan gelerek bizimle alay malay uşak nöbeti markajcı Ekrem ağabeyimiz maalesef ahiret yolculuğu etmiş. Evladının hasretine dayanamadı, biz aileler olarak çok üzgünüz. Kendisiyle telefonla dahi konuştuk, akıbet sözünü söyleyerek evladının hakkının aranmasını istedi. Bizde zaman onun vasiyetini namına ilam etmek amacıyla oğlunun fotoğrafını elimize aldık, onun evladı ve zat evlatlarımızın hakkını sonuna büyüklüğünde savunacağımızın sözünü verdik. Maalesef evlanın hasretiyle kanser teşhisi konularak ahiret yolculuğu etti, aileler namına namına yağmur diliyoruz. Eşi ve yakınlarına de başsağlığı diliyoruz” dedi.

Annelerden Mevlüde Üçdağ, mevt eden Ekrem Imdi’ın gözü celi gittiğini dile getirdi. Üçdağ, “Biz bu sabahleyin Ekrem Karın ebedî uyku haberini aldık ve çok üzüldük. Burası resmen yasa boğuldu. Oğlunun hasretini çeke çeke amansız hastalık hastalığına yakalandı ve vefat etti. Gözleri ayan gitti, hepimiz sağlığımızdan olduk. Tanrı, yağmur eylesin, mekanı behişt olsun” ifadelerini kullandı.

Share: