Balkanlar ve Rumeli, Lüleburgaz’da Buluştu

Lüleburgaz Belediyesi marifetiyle bu sene ilk defa Lüleburgaz Kent Ormanı’nda düzenlenen 6. Balkan Rumeli Trakya Buluşması, efdal katılımla gerçekleştirildi. DJ Samet Halas ve Türk kökenli artist Esil Duran’ın hayalet aldığı buluşmaya katılanlar, unutulmaz bir gün geçirdi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin BAL-GÖÇ Trakya Derneği aksiyon birliğiyle 2 yıllık pandemi arasının ardından bu sene 6’ncısı düzenlediği Balkan Rumeli Trakya Buluşması, vatandaşlardan vahim rabıta gördü. Lüleburgaz Kent Ormanı’nda ilk kez planlı ve festival havasında güzeşte buluşmaya, Türkiye ve Bulgaristan’dan çok sayıda sevimli katıldı.

Buluşmada Balkan coğrafyasının müstehap yüzü DJ Samet Halas’un çaldığı parçalarla alana gelenler dörtköşe fasıla geçirdi. DJ Samet’in arkası sıra ise sahneye Bulgaristan’dan mevrut ahali oyunları ekipleri bundan sonra.

Günün böylece ise sahneye sâdır Türk kökenli artist Esil Duran, Bulgarca ve Türki seslendirdiği şarkılarla katılımcılara unutulmaz aynı dönme yaşattı.

Buluşmanın gerçekleştirildiği dinleti alanında haddinden fazla sayıda işletme stant açarak katılımcılara bakım verdi.

Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı mülakat amacıyla Lüleburgaz Belediyesi’ne ilişkin otobüslerle ahit süresince ücretsiz seferler düzenlendi.

Share: