Bartın’dan zelzele bölgesine ahşap taşımalık desteği

Bartın’dan yer sarsıntısı bölgesine ahşap konteyner desteği

BARTIN – Bartın’üstelik üretilen ahşap konteynerler yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Bartın’ın Budun ilçesi ve Kumluca beldesinde ahşap ustaları fahri desteği ile zelzele bölgesine rica edilen ahşap kabinler ve konteyner evlerin yapımı tamamlanarak gönderildi. Kahramanmaraş’ta fahri kendisine çalıştıktan bilahare ilçeye dönen Yakup Yılmayan; ahşap konteynerlerin montajını yaptı. Bartın Valiliği koordinesinde yapılan çalışmaları anlatan Yılmaz, “Burada fahri adına şu anda 3 şerha taşımalık yapıyoruz. Geçen hafta kendim Kahramanmaraş’ta idim. Gönüllü yerine çalıştım. Durumları çokça gür bildiğim için rüfeka esen olsun hakeza bire bir şeyler yapalım dediler. Fahri namına çalışmaya geldik. Esen olsunlar rastgele taraftan yardımlar geliyor, ihtiyaçları gideriliyor amma biz tıpkısı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Çabucak camları takılacak, zindelik tesisatı yapılacak” dedi.

Orman ürünlerini faal firma yetkilisi Feridun Altıntepe ise, “Zaman de bu arada olamayacaksak, hangi bu arada olacağız. Hatay bölgesine yardım niyetiyle 3 çıngı ongun aile üretimi yaptık. İş adamlarının ilçe esnaflarının desteği ile cevvaliyet kesmeden devam edeceğiz. Marangoz arkadaşlarımızın desteğiyle beraber biran önceki Hatay bölgesine sevk ediyoruz. Hep elinden geldiği büyüklüğünde çalışmaya çalışıyor. Depremin önce olduğu ertesi günü 160 nüsha tabutu yaptık. Allah’ın izniyle namına ulaştırdık, Yakıt yardımı yerine birlikte tırlarımızı gönderdik. Allah’ın izniyle hesabına ulaşmıştır” diye konuştu.

Gönüllüler, arzu geldiğinde üretime bitmeme edeceklerini belirtirken yapımı tamamlanan ahşap konteyner ve kabinler araçlara yüklenerek sarsıntı bölgesine gönderildi.

Share: