Bartın’dan zelzele bölgesine ahşap taşımalık desteği

Bartın’da üretilen ahşap konteynerler deprem bölgesine gönderildi.

Bartın’ın Ulus ilçesi ve Kumluca beldesinde ahşap ustaları fahri desteği ile deprem bölgesine arzu edilen ahşap kabinler ve taşımalık evlerin yapımı tamamlanarak gönderildi. Kahramaraş’ta fahri kendisine çalıştıktan sonra ilçeye dönen Yakup Yılmaz; ahşap konteynerlerin montajını yaptı. Bartın Valiliği koordinesinde yapılan çalışmaları anlatan Yılmayan, “Burada gönüllü yerine şu anda 3 tane taşımalık yapıyoruz. Güzeşte hafta kendim Kahramanmaraş’ta idim. Gönüllü kendisine çalıştım. Durumları haddinden fazla gür bildiğim için rüfeka esen olsun hakeza bire bir şeyler yapalım dediler. Fahri kendisine çalışmaya geldik. Sağlıklı olsunlar seçkin taraftan yardımlar geliyor, ihtiyaçları gideriliyor ama tığ aynı şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yalnız camları takılacak, neşelilik tesisatı yapılacak” dedi.

Orman ürünlerini aktif firma yetkilisi Feridun Altıntepe ise “Bugün da bu arada olamayacaksak, ne beraber olacağız. Hatay bölgesine yardım niyetiyle 3 lime dikme eş üretimi yaptık. İşadamlarının kaza esnaflarının desteği ile sürat kesmeden bitmeme edeceğiz. Marangoz arkadaşlarımızın desteğiyle beraber biran geçmiş Hatay bölgesine irsal ediyoruz. Bütün elinden geldiği büyüklüğünde çalışmaya çalışıyor. Depremin önce olduğu ertesi haset 160 nüsha tabutu yaptık. Allah’ın izniyle hesabına ulaştırdık, Yakıt yardımı namına üstelik tırlarımızı gönderdik. Allah’ın izniyle adına ulaşmıştır” diye niteleyerek konuştu.

Gönüllüler, dilek geldiğinde üretime devam edeceklerini belirtirken yapımı tamamlanan ahşap konteyner ve kabinler araçlara yüklenerek yer sarsıntısı bölgesine gönderildi. – BARTIN

Share: