Başakşehir’de 34 özürlü BİKAM ile gelişim gücüne kazandırıldı

Başakşehir Belediyesi, İstihdam ve Kariyer Yönlendirme Merkezi (BİKAM) ile sakat bireylerin hisse senedi hayatında meydan alması için mehabetli adımlar attı. 2022 yılında 34 mânialı kaza sakini gelişim gücüne kazandırıldı.

Başakşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyere Manipülasyon Merkezi (BİKAM), işverenler ile gelişim arayanları tıpkısı araya getirerek istihdama destek oluyor. Herhangi Bir sektörde işe ihtiyacı olan kaza sakinlerinin BİKAM’a yaptığı başvurular vasıta altına alınarak, yapabilecekleri hareket statülerine bakarak ayrılıyor. BİKAM üzerinden iş başvurusunda mevcut engelli erler de iş gücüne kazandırılıyor. 2022 yılı içerişimde 34 engelli birey, çeşitli gelişim kollarında hisse senedi hayatına atıldı.

“Eskisinden henüz güçlüyüm”

İşitme engelli Bilge Tazyik ve Gaye Tütün ile otizmli Asillik Düzgüsüz yaşadıkları süreci anlattı. Yapı firmasında işe başlayan sema engelli Bilgili Tazyik, “BİKAM aracılığı ile iş hayatına atıldım. Hizmet Etmek, hem sosyal hayatıma hem üstelik zatî gelişimimde büyük ulama sağlıyor. Ruh Bilimsel kendisine eskisinden çokça elan güçlüyüm. Başakşehir Belediyesi’ne hizmetlerinden etraf teşekkürname ediyorum” dedi.

“İş gücüne bindi oluyorum”

İşitme sakat Garaz Yaman bile hiçbir engelin çalışmanın ve üretmenin önüne geçemeyeceğini belirtti. İş gücüne katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade fail Tütün, “BİKAM yardımıyla kabiliyetime akla yatkın olan bir işe yerleştirildim. Sakat olduğumuz amacıyla hareket bulmakta zorlanıyorduk. Başakşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği bu bakım sayesinde hem ülkemizin hem da ailemin hisse senedi gücüne katkı sağlıyorum” şeklinde konuştu.

Türküyle teşekkür etti

Diş polikliniğinde işe başlayan otizmli Asalet Düzgüsüz ise çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirtti. Hastaları kapıda karşılayan Sapık, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu için, Erzincan yöresine ilişik “Hangi Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” türküsünü söyledi. – İSTANBULShare: