Başbuğ Altay’dan 5. İslami El Birliği Oyunları’na katılan ve yardım sağlayanlara teşekkür

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Amaç İbrahim Altay, hararetli aynı kapanış seremonisiyle son bulan 5. İslami Tesanüt Oyunları’na ev sahipliği yapmaktan ekolojik ortam iri çalım duyduklarını belirterek, oyunlara katılan parçalanmamış büyüklük sporcularına, yöneticilere, direktörlere, hakemlere, ustalık ekiplere, düzenlilik ve esenlik çalışanlarına, gönüllülere, basın mensuplarına, tüm emeği geçenlere ve Konyalılara teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Şehremini Misyon İbrahim Altay, Konya’birlikte yapılan 5. İslami Dayanışma Oyunları’na katılan ve katkı sağlayıcı herkese teşekkürname etti. Konya’nın familya sahipliğinde 9-18 Ağustos tarihleri ortada planlı İslami Dayanışma Oyunları’na 54 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığını anımsatan Başkan Altay, organizasyonu Konya’ya uygun ayrımsız şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “2022 İslam Ülkeleri Spor Başkenti ve 2023 Dünya Spor Başkenti unvanlarını haiz Konya’da hakeza eke aynı organizasyonun gerçekleştirilmesi, hepimiz için şişman tıpkı kasırga ve hava kaynağı oldu” diyen Başkan Altay, “Elhamdüllilah Konya namına alnımızın akıyla oyunları tamamladık. Tolerans şehri Konya’nın misafirperverliğini cemi dünyaya aynı misil daha göstermiş olduk. Oyunlar boyunca Konya adeta spora doydu ama bu benzeri ser olacak. Şehrimizin spor altyapısına yapılan yatırımlarla inşallah ahir yıllarda üstelik böyle iri organizasyonlara ev sahipliği yapmayı arzu ediyoruz” diyerek konuştu.

İslam ülkeleri arasında planlı sunma nazik spor organizasyonu olan İslami El Birliği Oyunları’nı Konya’ya kazandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özellikle olmak amacıyla İslami Dayanışma Spor Federasyonu Başkanı Prens Abdülaziz bin Turki el-Faysal el Suud’a, Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkür eden Komutan Altay. “Antrparantez oyunlara katılan yekpare mutluluk sporcularına, yöneticilere, direktörlere, hakemlere, teknik ekiplere, güvenlik ve keyif çalışanlarına, gönüllülerimize, basın mensuplarına, yekpare emeği geçenlere ve Konyalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasını yaptı. – KONYA

Share: