Başbuğ Deveci, liyakatli haltercileri ödüllendirdi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Deveci, katıldıkları Dünya, Avrupa ve Türkiye Halter Şampiyonalarında etap elde eden Nevşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’nün sporcularını kabul etti. Kudretli sporcuları ve antrenörlerini kutlama etti.

Şehremini Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Nevşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü’nün haltercileri Yasin Koca Gürel, Hatice Kızmaz, Yaşar Esmer ve Furkan Orhan ile antrenörleri Burak Erdoğan’ı riyaset makamında mihman etti.

Sarban, “Bu şehrin gençlerine ve spora desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Sporcular ve antrenörleri ile ayrımsız müddet dostane fail Savran, geçtiğimiz aylarda Kırıkkale ilinde yapılan Yıldızlar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye Şampiyonluğu, Meksika’de gerçekleştirilen IWF Yıldızlar Dünya Şampiyonasında silkme kategorisinde acun ikincisi, Polonya’de yapılan EWF Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında silkmede Avrupa rekoru kırarak Avrupa şampiyonluğu, toplamda ise Avrupa ikinci, Karaman’de yapılan Kibar Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi olan Yaşar Kişmiri,U15 Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve EWF U15 Avrupa Halter Şampiyonasında bozma, silkme ve toplamda Avrupa ikincisi olan Furkan Orhan, Minikler 1. Adım Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü, Okullar arası Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye ikincisi ve Minikler 2. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Yasin Ayvaz Gülen, Minikler 1. Girişim Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü ve Minikler 2. Kadem Türkiye Halter Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olan Hatice Kızmaz’ı tebrik kartı etti.

Uray Başkan Yardımcısı Furkan Feralan ve Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İlyas Acar’ın birlikte bulunduğu ziyarette canlı sporcuların başarıları ile çalım duyduklarını tamlayan Savran, sporcuların başarılarında büyük emekleri olan antrenörleri, aileleri ve pakt yöneticilerini da kutlayarak teşekkürname etti.

Birçoğu milli takım forması giyen haltercilerden önümüzdeki dönemde dahi muhteşem başarılar beklediklerini ve onlara güvendiğini vurgulayan Deveci yaptığı kayıtlı açıklamada, “Sizler bu başarılarınızla birçok arkadaşınıza emsal oldunuz. Nevşehirli gençlere destek verildiğinde, onların ellerinden tutulduğunda memleketi ve ülkesi için neler yapabileceğini cemi dünyaya gösterdiniz. Bizlere yaşattığınız çekicilik ve mutluluğun tarifi yok. Elden bu şehrin aynı belediye başkanı adına değil, sizlerin benzeri ağabeyi adına seçkin zaman yanınızda olacağım. Hoppadak halter amacıyla değil bu şehirde spor fayrap etmek isteyen eksiksiz çocukların, gençlerin yanında biz olacağız.” dedi. – NEVŞEHİR

Share: