Başbuğ Örki milli sporcuları ağırladı

Pamukkale Belediye spor Kulübü’nün sabık ay şampiyonluk ve eke basamak elde eden milli sporcuları, Belediye Başkanı Avni Örki’yi makamında konuşma ederek, başarılarını paylaştılar.

Pamukkale Belediyespor Kulübü milli sporcularından Kick Boks’ta Dünya 8.si olan Ahmet Burak Canbeldek, Avrupa’dahi şampiyon olan Bocce Milli Takım’dahi düz düzlük Merve Karakaya, yeniden Bocce’dahi Avrupa 5.si olan Aydın Yılmayan ve antrenörler Bülent Sevinç ile Zekai Şahika, Pamukkale Belediye Reisi Avni Örki’yi makamında musahabe ettiler.

“Pamukkale denince akla sporda gelsin”

Pamukkale Şehremini Avni Örki, kendilerinin ziyaretlerinden sevinme duyduğunu anlatım ederek, “Belediyemiz spor kulübü çatısı altında olan sporcularımızın başarılarını duydukça gururlanmamak elde değil. Hedefimiz, Pamukkale denince elden turizm, ekincilik değil sporunda akla gelmesiydi. Başardığımızı yutmak mutluluk donör. 15 değişik branşta 317 sporcumuz var. Bunlardan 8 branşta 26 sporcumuz milli takımda. Ne güzelce ki, dünyanın yeryüzü evire çevire ilçelerinden biri olan Pamukkale’mizin adı sporda üstelik başarıyla anılmaya başlandı. Geçen haftalarda Acun ve Avrupa şampiyonlukları alarak bizleri gururlandırarak, zaman başarılarını bizlerle paylaşan dinç sporcularımız nezdinden kül sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Pamukkale Belediyesi olmasaydı, bu başarılara yankılanmak zordu”

Sporcular Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye desteklerinden yağlık teşekkürname edip, azimle çalışmalara bitmeme ederek hem Pamukkale’nin hem birlikte Türkiye’nin adını başarıyla duyurmaya bitmeme edeceklerini ve Pamukkale Belediyesi sebebiyle herhangi bir şeyi başardıklarını söyledi. – DENİZLİ

Share: