Başbuğ Pekmezci: “30 Ağustos Yengi Bayramını tebrik kartı ediyor, eke rabbimizden eren şehitlerimize yağmur diliyorum”

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

Yengi Bayramının 100. yıldönümünü kutlamaktan periferi itibar ve sevinç içre olduklarını belirten Başbuğ Pekmezci, yayınladığı mesajında şu ifadelere düz verdi:

“Bundan tamam beniz yıl önce 30 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları şişman Türk milletine uygun görülen esareti ellerinin tersiyle iterek tarihimizin kebir zaferlerine ayrımsız yenisini eklemişler ve Türk milletinin gücünü sınamaya çalışanlara hafızalardan çıkmayacak tarihi ayrımsız ibret vermişlerdir.

30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, zat iradesi ve rızası dışında dayatılan seçme makule tasrif ve oyunu inanç ve inancıyla tarihin kaka sayfalarına lacerem gömebileceğini dosta ve düşmana ayrımsız sefer elan göstermiştir. Cumhuriyetin ilanı ile neticelenen bu kebir son; Türk milletinin öz topraklarında asla yenilemeyeceğinin eksiksiz dünyaya ilanı olmuştur. Sonunda Türk kurtuluş mücadelesi, bir milletin var olma ve yaşama arzusunun gönüllerde yükseldiği aynı meşale olmuş ve hümayun tıpkı dönem namına tarihteki imtiyazlı yerini almıştır.

Bu his düşüncelerle tamam vatandaşlarımızın 30 Ağustos Yengi Bayramını tebrik ediyor, heybetli rabbimizden ermiş şehitlerimize yağmur diliyorum.” – BAYBURT

Share: