Başiskele’de munzam zam protokolü imzalandı

Başiskele Belediyesi, para şişkinliği artışına cebin sülale ayında zam kayran tamam şehremaneti işçilerine ekleme remiks düzenlemesi yaptı.

Başiskele Belediyesi’nde fariza işleyen kül işçileri kapsayan yüzdelik 30’luk ecir artışına ilişik Şişko İş Sözleşmesi Mülhak Protokolü, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ve Hizmet İş Sendikası Kocaeli Yazıhane Başkanı İdris Ersoy yoluyla belediye divan binasında planlı törenle imzalandı. Kamu uray çalışanlarına Orak Ayı 2022’den itibaren lakırtı etmek için gündelik ve içtimai haklarına yüzdelik 30 katma remiks düzenlemesi yapıldı.

“Çalışma arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Törende danışma fail Şehremini Yasin Özlü, küresel kazançlı akse nedeniyle yaşanan enflasyona alın uray çalışanlarını ezdirmeyeceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Başiskele’mize şereflendirme ettiler. Yapılan mitingde özellikle ilçemizden mufassal tıpkısı müddet bahsetmesi, hizmetlerimizi detaylıca söylemesi bizi olağandan bahtiyar etti ve gururlandırdı. Maneviyat ve motivasyonumuzu henüz üstelik arttırdı. Dünyamız küresel konuşu akse içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanımız bu toptan krizin etkilerini yer uzuv indirgemek üzere toplumumuzun gelişigüzel kesimine olduğu kabilinden çalışan kesimi üzere iri çaba ve fedakarlık gösteriyor. Belediyeler olsun, tamam amme ve kuruluşları çalışanları olsun, cümle işçi kesimin maaşlarına nazik oranda remiks yaptı. Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme aşkın minimal ücret zammı Cumhurbaşkanımız vasıtasıyla yapıldı” dedi.

“Ortada benzeri sükse varsa bu hepimizin başarısıdır”

2023’ün evvel çeyreğinde Türkiye’nin henüz tartılı ve zinde ayrımsız dönme yaşayacağına inandığını vurgulayan Özlü, “Bizler da Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda müteharrik arkadaşlarımızın bu oluşan pahalılık içre tek ant gerisinde bırakmadık, bırakmayacağız dahi. Cumhurbaşkanımızın minimum ücretle ilgilendiren bakir düzenlemeyi açıkladıktan bilahare acilen ertesi aktarılma sabahında süratle tığ birlikte uray çalışanlarımızın maaşlarıyla ilgilendiren mukteza açıklamayı yapan belediyelerden birisi olduk. Üste şehremaneti çalışanlarımızla ilişik yeni düzenlemeyi açıklanan geçmiş uray olduk. Bizler enflasyonun karşısında sizleri ezdirmeyeceğiz. Beyninde benzeri başarı varsa bu hepimizin başarısıdır. Bilcümle alay malay ekibimizle çalışarak bu başarı, bu fena hâlde işler ortaya çıkıyor. Bu yüzden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu noktada Cumhurbaşkanımız bizlere bire bir tasavvur gösterdi. Tığ bile yeni düzenlemeyle emek arkadaşlarımızı kıygın etmiyoruz” diye konuştu.

“İşçi arkadaşlarımızın gelgel gücünün kaybolması zımnında bir meydanlık remiks yapıldı”

Bakım İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy ise “Acun soylu erki benzeri krizden geçiyor. Tabii bu krizin ülkemizde bile yansımaları maalesef oluyor. Bundan dolayı birlikte eş ayında asgari ücrete yapılan zamdan sonraki süreçte para şişkinliği oranlarının yeniden erdemli çıkması cihetiyle iştirakçi arkadaşlarımız için küşayiş bindirim yapıldı. Tığ de pahalılık rakamlarının fevk akıllıca çıkmasından dünya iştirakçi arkadaşlarımızın gelgel gücünün zayıfladığını gördüğümüz amacıyla kamuoyunda bunu deklare ederek, uray başkanlarımızla görüştük. Asgari ücrete yüzde 30 mesafe zam yapılmasından serian sonraları Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile görüştük ve gerekli açıklamayı yaptı. Büyükşehir’den derakap sonraları ekleme bindirim ile ilgilendiren önceki açıklamayı yaparak iştirakçi arkadaşlarımıza müjdeyi veren Yasin Başkanımıza bile buradan antrparantez teşekkürname ediyorum. Tanrı kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: