Başkan Pekmezci Ankara’da temaslarda bulundu

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci düzentileme ziyareti için bulunduğu Ankara’da bir saf mülakat gerçekleştirdi.

Ankara ziyaretlerine Saylav Fetani Battal ile görüşerek başlayan Başkan Pekmezci Bayburt’ta yapımı planlanan ve yürütülmekte olan projelerle ilişik Mebus Battal ile aynı ülfet gerçekleştirdi.

Bayburt’un uzun boylu kendisine ele alındığı görüşmenin arkası sıra Başbuğ Pekmezci ve Mebus Battal İller Bankası Genel Müdürlüğüne geçerek Umum Müdür Yusuf Iri’ü makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Uray yoluyla hayata geçirilecek olan İçme Suyu Katılık Derecesi Düşürme Projesi ile ait istişarelerde bulunuldu.

İller Bankası ziyareti sonrası Mesai ve Içtimai Güvenlik Bakanlığına güzeşte Başkan Pekmezci burada Mesai ve Içtimai Asayiş Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’i makamında ülfet etti. Bayburt’un konuşulduğu ziyarette Başkan Pekmezci Bayburt Belediyesi vasıtasıyla kentte yapımı tamamlanan ve gerçekleştirilecek olan projeler hakkında Bakan Bilimci ile fikir alışverişinde bulundu.

Daha sonraları Milletvekili Fetani Battal ile gelişigüzel Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına revan Başkan Hükmü Pekmezci burada Bakan Mustafa Varank’a ziyarette bulunarak tıpkısı konuşma gerçekleştirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı aracılığıyla Bayburt’ta yapılacak olan çalışmalar değerlendirildi. Görüşmenin ardından Komutan Pekmezci Milletvekili Battal ve Vali Cüneyt Epcim Karayolları Genel Müdürlüğü ve Kerem Su İşleri Genel Müdürlüğü’ne geçerek Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve Devlet Su İşleri Umumi Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca ile birer müzakere gerçekleştirdiler. Görüşmede Bayburt’ta Karayolları ve DSİ eliyle yapılan projeler karşı fikir alışverişinde bulundular.

Yoğun görüşme trafiği sonrasında açıklamalarda mevcut Komutan Hükmü Pekmezci “Mücahede ziyareti amacıyla bulunduğumuz Ankara’da Ilbay Cüneyt Epcim ve Milletvekili Fetani Battal ile gelişigüzel kilolu ayrımsız ziyaret programı gerçekleştirdik. Bayburt’un ve Bayburtlunun hizmetin yeryüzü iyisini alması üzere çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. Iş ve Toplumsal Asayiş Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Uran ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, Karayolları Umumi Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve Mehabet Akarsu İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar az çok bereketli geçti. Kendilerine misafirperverlikleri ve ilgileri için teşekkür ediyorum. Valimiz, Milletvekilimiz ve kurumlarımızla işbirliği içinde Bayburt amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: