Başkanlar Ayça-i Ahmet Sergisini ve koku bağışı etkinliğine konuşma

Konya’nın model Selçuklu İlçe Belediyesi marifetiyle Kızılay Haftası zımnında düzenlenen “Kanımızda Vefa Var” zaman bağışı etkinliğini AK Öğür Konya İl Başkanı ile Büyükşehir, Karatay ve Tasavvur Uray Başkanları ziyaret ederek Hilal-i Ahmer sergisini gezdi.

Dem bağışı üzerine farkındalık tesis etmek yerine Selçuki Belediyesi ve Türk Kızılayı ortaklığında düzenlenen “Kanımızda Vefa Var” zaman bağışı etkinliği vatandaşların bunaltıcı ilgisi ile devam ediyor. Selçuklu Belediyesi Hizmet Binası uğrunda devam eden etkinliği YANLIŞSIZ Öğür Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Reisi Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca ve Maksat Belediye Reisi Mustafa Kavuş müzakere etti. Çağ bağışında bulunan vatandaşlara esenleme vererek duyarlılıkları cihetiyle onlara teşekkür eden başkanlar, Hilal-i Ahmer foto sergisini gezdi. Protokol, alana mevrut vatandaşları yaptıkları canlandırmayla milli savaş dönemine götüren temaşa oyununu de candan izledi. “Kanımızda Vefa Var” etkinliğinin dem bağışı anlamında muhteşem tıpkı farkındalık ve fariza bilinci oluşturduğu düşüncesinin altını çizen katılımcılar bu hassasiyetin oluşmasında ilkin Selçuki Belediyesi ve Türk Kızılayı kalkmak için emeği güzeşte herkese teşekkürname etti.

“Vatandaşlarımızın demet ve teveccühü bizleri memnun ediyor”

Bu sene üçüncüsünü düzenledikleri “Kanımızda Vefa Var” çağ bağışı etkinliğine esasen vatandaşlar eliyle dokunaklı bağlam olduğunu rapor eden Selçuklu Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, “Kızılay Haftası münasebetiyle belediye bakım binamızın alelacele uğrunda pir tıpkı aktiflik ve koku bağışı alanı oluşturduk. Burada milli savaşım dönemini anlatan ve belediyemizin Çanakkale’de hizmete sunduğu sıhhiye müzesine ilişkin fotoğraflarının yer aldığı işporta ve Hilal-i Ahmer’in kurulduğu yadigâr anlatan temsil gösterileri var. Amacımız nefes bağışı üstüne içtimai duyarlılığı tezyit etmek ve insanlarımızı dem bağışına yolcu etmek. Bu sene 5 bin birim koku bağışı rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. Ego umum hemşehrilerimizi 4 Kasım akşam 18.00’e kadar bitmeme edecek olan “Kanımda Vefa Var” koku bağışı etkinliğine katılmaya davet ediyorum. Bu vesile ile tekmil etkinlik ve faaliyetlerimizde olduğu üzere burada bile bizleri bekâr bırakmadıkları üzere DOĞRU Parti Konya İl Başkanımız Hasan Angı’ya Konya Büyükşehir Şehremaneti Başkanımız Maksat İbrahim Altay’a, Karatay Uray Başkanımız Hasan Kılca’ya ve Hedef Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Selçuki Belediyesi aktiflik dolayısıyla dem bağışında bulunan gönüllülere Selçuki motiflerinin yer aldığı Türkiye forması, öğrencilere kalemlik ve puzzle kabilinden hediyeler takdim ediyor. – KONYA

Share: