Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan, Rize’de partisinin yer kongresine katıldı Açıklaması

Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Rize’de partisinin 2. Yalınç Kongresi’ne katıldı.

Erbakan, İsmail Kahraman Hars Merkezinde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dört bir köşesinde toprak kongrelerini yaptıklarını, Baştan Refah Partisi’nin çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Hükümetin tutum ve ekincilik politikalarını eleştiren Erbakan, bu alanlardaki sorunların ancak Milli Görüş’le çözülebileceğini ifade etti.

Erbakan, Budun İttifakı’na ilişik, “Aylardır bir cumhurbaşkanı adayı çıkartmayı beceremeyen altı pasaj benzemez sonsuz adına aynı araya geliyorlar. Artık bunlar zer gününe döndü. Toplanıp fotoğraf çektirip dağılıyorlar. Milletin derdiyle göynümek yerine zer gününe bitmeme ediyorlar.” dedi.

Fatih Erbakan, şunları kaydetti:

“en son HDP’ye vekâlet vereceğiz mi? Vermeyeceğiz mi? diye tartıştılar. Çünkü HDP gizli eş. Daima birbirleriyle tartışma içerisindeler. Bu 6 benzemez bugüne büyüklüğünde 30’u beraberce 6’sı de masa başında olmak amacıyla yekpare 36 öğün aynı araya geldiler. Ne konuşuyorsunuz bu masada? 36 posta ayrımsız araya geliyorsunuz beyninde tıpkısı soy paketiniz var mı? Bulunmayan. Şu milletin canını yakıcı iktisadi krize ilişik tıpkı çözümünüz var mı? Bulunmayan. Ortaya bire bir cumhur reisi adayı çıkarabildiniz mi? Onu dahi çıkaramadınız. Fotoğraf çektirip yiyip içip dağılıyorlar. Milletin derdi nerede, bunların boş nerede. Bunlardan millete tıpkı fayda gelmeyeceğini aylardır söylüyoruz.”

Biricik listeyle seçime gidilen kongrede, Mehmet Akif Zerdeci baştan memleket başkanlığına seçildi.Share: